Ermenistan’ın Yeni Silah Tedarikçisi Hindistan

Roketsan-ATMACA-Banner

Ermenistan’ın yeni silah tedarikçisi Hindistan oluyor. Hindistan, Ermenistan’a çok sayıda silah sisteminin ihracatını içeren anlaşma imzaladı.

Hindistan, Ermenistan’a füze, roket ve mühimmat tedariki için önemli bir ihracat sözleşmesi imzaladı. Hindistan Hükümeti, bu ayın başlarında Ermenistan’a silah ve mühimmat tedariki için bir dizi sözleşme imzalamak amacıyla G2G anlaşması imzaladı.

Söz konusu anlaşmanın, Hindistan Ordusu’nda halihazırda hizmette olan yerli Pinaka çok namlulu roketatarların ilk ihracatını içerdiğini söyledi. Pinaka, Savunma Araştırma ve Geliştirme Örgütü (DRDO) tarafından tasarlandı ve Hindistan’daki özel sektör şirketleri tarafından üretildi. Hint Ordusu, kısa süre önce altı ek Pinaka alayı için sipariş verdi ve ayrıca arttırılmış menzilli roketleri test ediyor.

Hindistan ayrıca, paket anlaşma kapsamında Ermenistan’a tanksavar füzelerinin yanı sıra bir dizi mühimmat da sağlayacak. Ayrıca Swathi radarları da Ermenistan’a ihraç edilecek. Hint Ordusunun spesifikasyonlarına göre tasarlanan bu radarlar, gelen topçu mermilerini, havan toplarını ve roketleri izlemek ve düşman lançerlerinin kesin konumunu vermek için kullanıyor.

Pinaka ÇNRA

Hint yapımı Pinaka Çok Namlulu Roketatar Sistemi, 45 ila 60 kilometre menzile sahip roketlere sahip. Ayrıca sistem 90 kilometreye kadar menzile sahip güdümlü roketleri kullanabiliyor. Her bir Pinaka ÇNRA aracında 12 adet roket bulunuyor.

ÖNERİLEN İÇERİK: Azerbaycan’a SOM Satışındaki Fransız ‘Takozu’ Kaldırılıyor


 

TUALCOM Gif Baner   Sarsılmaz
Başa dön tuşu