Filipin firkateynine HENSOLDT radarı

Roketsan-ATMACA-Banner

Almanya merkezli HENSOLDT şirketi; kısa süre önce Hyundai Heavy Industries tarafından Filipin Donanması’na teslim edilen BRP Jose Rizal isimli firkateyne, Hughes Mk11 S ve X Band radar sistemlerinden oluşan bir radar takımı tedarik etti.

HENSOLDT tarafından geliştirilen SharpEye Mk11 radarları, Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) tarafından onaylanmıştır ve en zorlu hava koşullarında bile kullanıcılara tam durumsal farkındalık sağlayan Kelvin Hughes’un gelişmiş katı hal SharpEye Doppler teknolojisinden faydalanmaktadır.

STM Banner

Bu, HENSOLDT tarafından Filipin Donanması’na teslim edilecek ilk HENSOLDT radar süitidir ve hava ve deniz gözetimi için üç boyutlu çok modlu bir deniz radarı olan HENSOLDT’un TRS-3D sistemini de içermektedir. Ayrıca TRS-3D, dost – düşman tanımlama (IFF) sistemine de sahiptir.


 

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Yeni tip hücum periskoplarını bunlardan alıyoruz. Arge’de ve savunma teknolojilerinde bir high-tech devi. Bu firma da onların iftihar kaynaklarından biri. Alanında bir dünya markası.Çok özel teknoloji üretimleri için başta USA herkes sipariş için sıraya girer. Bizim SAN’lı şirketlerimizin de ilerde böyle olacaklarına can-ı gönülden inanıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu