Prof. Dr. GÖRGÜN’den ASELSAN’ın Radar Projeleri Hakkında Açıklama

Roketsan-ATMACA-Banner

ASELSAN Basın Buluşması, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN’ün katılımı ile Gölbaşı Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi. Basın buluşması esnasında SavunmaSanayiST.com’un sorusunu yanıtlayan Prof. Dr. GÖRGÜN, ASELSAN tarafından yürütülen radar projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “ASELSAN radar teknolojileri konularında, yaptığı yatırımları ve modüler ürün geliştirme yaklaşımını bugün ürün olarak sunmaya başladı. Çok farklı özelliklere sahip radarlar geliştiriyoruz ve üretiyoruz. Radarlar, farklı teknolojiler ve üretim teknolojileriyle de üretilebiliyor. Bu alanda batının farklı bir teknolojisi var, doğu bloğunun farklı bir teknolojisi var.

STM Banner

ASELSAN her iki teknolojiye sahip ürünleri de geliştirebiliyor. ASELSAN’ın bu avantajı, sahada da biliniyor. Körfez ülkelerindeki birçok iş geliştirme faaliyetimizde bu beceriden karşılanabiliyor.

Bizim bu sene, özellikle radarlar alanında inanılmaz bir teslimat takvimiz var. EİRS şu an sahada, testlerde. Şu an açıklayamıyoruz ancak EİRS ile çok uzun menzillerden hedef tespiti gerçekleştirebiliyoruz. STR’ye devam ediyoruz. AESA çok ayrı bir teknoloji. Yine modüler yapı ile asıl gereken, kendini  yurtdışına da pazarlayabilmek.

ÖNERİLEN İÇERİK: ASELSAN Erken İhbar Radar Sistemi (EİRS)’nin Menzilini Açıkladı


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu