Katar Ordusuna Türkçe Eğitimi Başlıyor

Roketsan-ATMACA-Banner

Yunus Emre Enstitüsü (YYE) ile Katar Silahlı Kuvvetleri Dil Okulu arasında Türkçe kursu eğitimi alanında iş birliği anlaşması imzalandı.

Katar Silahlı Kuvvetleri Dil Okulu’nda gerçekleştirilen imza törenine Türkiye’nin Doha Büyükelçisi Mehmet Mustafa Göksu, YEE Müdürü Selçuk Kürşat Koca ve Katar Silahlı Kuvvetleri Dil Okulu Komutanı Tuğgeneral Hasan Abdullah Ahmed el-Abdullah katıldı.

STM Banner

Törende konuşan Göksu, “Katar-Türkiye ilişkileri sadece ikili bir ilişkiden ibaret değil” dedi.

Katar Ordusuna Türkçe Eğitimi Başlıyor
Katar Ordusuna Türkçe Eğitimi Başlıyor

“Türk dili eğitimi alanında iki taraf arasındaki iş birliği, bu ilişkilerin her düzeydeki gelişimini yansıtmaktadır. Katar ile Türkiye arasındaki ilişkilerin bölgenin yararınadır.”

YEE Müdürü Selçuk Kürşat Koca ise “Doha Yunus Emre Enstitüsü iki dost ve kardeş ülke olan Türkiye ve Katar arasında var olan ikili ilişkilerin eğitim ve kültür alanında daha ileriye götürülmesi amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Bu çalışmalarımızın önemli aşamalarından birisi de Türkçe öğretimidir. Yunus Emre Enstitüsü ile Katar Silahlı Kuvvetleri Lisan Okulu arasında imzalanan iş birliği protokolü ile Katar Silahlı Kuvvetleri personeline kendi mekanlarında Türkiye’yi, Türkçeyi ve Türk kültürünü öğrenmelerine katkı sunulmuş olacak” ifadelerini kullandı.

Anlaşma kapsamında YEE, Katar Silahlı Kuvvetleri Dil Okulu’na ders kitapları, görsel ve işitsel materyaller sağlayacak. Ayrıca personele ücretsiz Türkçe dil kursları da verilecek.

ÖNERİLEN İÇERİK: Katar’a Özel Olarak Geliştirilen F-15’e Ebabil Adı Verildi


KAYNAK: SavunmaSanayiST.com, AA

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu