Güleryüz: “Hidrojenle fırlatma testlerimiz devam ediyor”

Roketsan-ATMACA-Banner

STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz, STM ve Gürbağ Savunma tarafından hidrojenle fırlatma testlerinin çok yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü açıkladı.

Milli imkanlarla geliştirilen akıllı mühimmatların hidrojenle fırlatılması için çalışmalar, bir süredir STM ve Gürbağ Savunma tarafından sürdürülüyordu. STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz, bu alanda gelinen son aşamayla ilgili açıklamalarda bulundu.

STM Banner

Özgür Güleryüz, hidrojenin savunma sanayisi projelerinde kullanımına yönelik Gürbağ Savunma ile işbirliği yaptıklarını belirterek, bu alandaki çalışmalara ilişkin şu bilgileri verdi:

“İçinde bulunduğumuz tüm alanlarda tek başımıza değil, ekosistemimizle büyümek istiyoruz. Firmanın her alanda yetkin ve başarılı olabilmesi mümkün değil. Etrafınızdaki firmalar, güvenebileceğiniz partnerler ne kadar güçlü olursa siz de o kadar güçlü oluyorsunuz. Hidrojen fırlatma konusunda çalıştığımız firma da çok ciddi yetkinliklere sahip. Çok yoğun şekilde testlerimiz devam ediyor.

GİDS

Hem Alpagu, hem Alpagut için olsun hem başka platformlarda hidrojen fırlatma çok büyük avantaj sağlıyor. Isı, birden fazla kullanım, özellikle anında, yerinde üretebilmek çok büyük bir avantaj ve bu sadece dron platformlara değil, farklı yerlere de uygulanabilecek çözümler. Hidrojen fırlatma konusunda işbirliklerimiz son derece başarılı, etkin, yoğun şekilde devam ediyor.”


Kaynak: SavunmaSanayiST.com, AA

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu