GÜRBAĞ SAVUNMA VE MILMAST GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ

Roketsan-ATMACA-Banner

GÜRBAĞ SAVUNMA ile MILMAST, imzaladıkları ‘Stratejik İş Birliği Anlaşması’ ile güçlerini birleştirdi.

Gürbağ Savunma ve Teknolojileri A.Ş. ile MILMAST Yükseltme Sistemleri A.Ş. arasında stratejik iş birliği anlaşması imzalandı. İmzalanan anlaşma ile iki şirketin, birbirlerinin ürünleri ile ilgili olarak pazarlama ve satış faaliyetleri yürütmesinin önü açıldı.

STM Banner

Anlaşmaya; Gürbağ Savunma adına Genel Müdür Alper GÖRGÜLÜ, MILMAST adına ise şirket Genel Müdürü Gaye KAPLAN imza attı. İmza töreni MILMAST’ın yeni fabrikasında gerçekleştirildi.

İki Firmanın Yetkinlikleri Bir Araya Getiriliyor

Söz konusu anlaşma ile aynı zamanda; yurt içi ve yurt dışı pazarda ürünlerin satışının ve tanıtımının yapılması, yeni ürünler geliştirilmesi ve pazar payının mümkün olan en üst seviyelere çıkarılması da sağlanacak. İki firmanın yetkinliklerinin bir araya getirilmesini içeren iş birliği anlaşması ile Türk savunma sanayiinin, pantilt ve yükseltme sistemleri pazarındaki payının artırılması hedefleniyor.

Her iki şirket, iş birliği kapsamında öncelikle, kamu, güvenlik, savunma, denizcilik ve havacılık sektörlerine hizmet sunulması üzerinde çalışacak. Orta ve uzun vadede ise şirketler hizmetlerini, diğer sektörler için de yaygınlaştıracak.

Gürbağ-Milmast-2

“Sektörümüze Yeni Bir Vizyon Getirecek”

İş birliği anlaşmasının imzalanmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Gürbağ Savunma Genel Müdürü Alper GÖRGÜLÜ, şu ifadeleri kullandı: “Bu iş birliğinin, sektörümüze yeni bir vizyon getireceğini ve benzer teknolojiler geliştiren, özellikle birbirinin devamı niteliğinde kullanılabilen stratejik ürünler üreten firmaların bu tarz iş birliklerine girmesi gerektiğini düşünüyorum.

Özellikle yurtdışında daha güçlü, birlik içerisinde hareket eden Türk firmalarının olması, yerli ve milli ürünlerimiz ile global pazarda söz sahibi olmamıza vesile olacaktır.

MILMAST firması ile gerçekleştireceğimiz uyumlu iş birliği, Türkiye’ye önemli yetkinlikler kazandıracaktır.

“Sistem Satışı ile Pazarda Bütüncül Çözümler Sunmayı Hedefliyoruz”

MILMAST Genel Müdürü Gaye KAPLAN ise açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Müşteri memnuniyeti odaklı sistem çözümü stratejimize uygun olarak bu iş birliğini çok değerli buluyoruz. Bu strateji sayesinde müşterinin ihtiyaçlarına tek elden yanıt verirken, bütüncül çözüm ortağı olarak sektörde fark yaratmayı hedefliyoruz.

Her iki firmanın güçlü Ar-Ge alt yapısı, ortak vizyonu ve inovasyon stratejilerindeki uyum sayesinde başarının kaçınılmaz olacağı görüşündeyim.

Gürbağ-Milmast-3

Gürbağ Savunma ile iş birliğimizin, ülkemize uluslararası pazarlarda sayısız başarılar getirmesini hedefliyoruz.”

Yerli ve milli sistemleri stratejik bir perspektifle daha da güçlendirmeye hazırız. Elektromekanik sistemler kapsamında iş birliğimiz bu anlamda önemli bir örnek teşkil ediyor.

KAPLAN, yeni üretim teknolojilerine, savunma sektörüne bu denli önemli iş birlikleriyle yön vermeye devam edeceklerini belirterek, “Ülkemizin en önemli projelerine yön veren şirketlerden biri olarak yüksek kalitede üretim gerçekleştirerek, yerli ve milli teknolojilere yatırımlarımızı yaparak maliyeti de önemli bir ölçüde düşüreceğiz.” ifadesini kullandı. “Her iki şirkete karşılıklı yarar sağlayan bu stratejik ortaklık ile müşterilere daha güçlü bir portföy sunabileceğiz” dedi.

ÖNERİLEN İÇERİK: ANKA İHA’da Teslimat Sayısı 36’ya Ulaştı, İhracatlar Sürüyor


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu