Güvenlik Güçlerinin Yeni İKA’ları İçin İmzalar Atıldı

Roketsan-ATMACA-Banner

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, ile Arox Bilişim Sistemleri A.Ş, Elektroland Savunma A.Ş. ve Esetron Mekatronik arasında Hafif Sınıf İnsansız Kara Araçları (İKA) Projesi İmza Töreni gerçekleştirildi.

15. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF kapsamında düzenlenen imza törenine Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Arox Bilişim Sistemleri A.Ş, Elektroland Savunma A.Ş. ve Esetron Mekatronik yetkililer katıldı.

STM Banner

Törende konuşan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, “İnsansız Sistemlerde hava araçlarında edindiğimiz tecrübe ve başarıyı kara araçlarında da göstermeye kararlıyız. Bu kapsamda güvenlik güçlerimizin operasyonlarında çeşitli görevleri icra edecek İKA’lar için firmalarımızı süratle seferber ettik ve burada sözleşme imzalayacak ELEKTROLAND, ESETRON, AROX firmaları tarafından üretilen farklı İKA çözümlerimizi ordumuzun hizmetine sunduk.

Saha operasyonları destek kapsamında, özellikle hudut birliklerinde Pençe operasyonlarına aktif katılım sağlayan askerlerimizi farklı hareket sistemlerine ve kullanım konseptlerine sahip olan İKA’larla destekledik.

Bundan sonraki süreçlerde de her konsept ve seviyeden insansız kara araçları ile güvenlik unsurlarımızın görev yaptığı değişik arazi ve görüş koşullarına sahip harekât alanında kuvvet çarpanı olarak fark yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

ÖNERİLEN İÇERİK: SOM ve ATMACA Füzelerine Güç Verecek KTJ-3200 Motoru İçin İmzalar Atıldı

SOM ve ATMACA Füzelerine Güç Verecek KTJ-3200 Motoru İçin İmzalar Atıldı

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu