HAVELSAN, Malezya’da 5 önemli mutabakat muhtırası imzaladı

Roketsan-ATMACA-Banner

Türkiye’nin lider sistem entegratörü şirketi HAVELSAN, Malezya tarafından düzenlenen Langkawi 15. Uluslararası Deniz ve Havacılık Fuarı LIMA-2019’da beş önemli mutabakat muhtırası (MoU) imzaladı. Komuta Kontrol Savunma Teknolojileri, Eğitim ve Simülasyon Teknolojileri, Ülke ve Siber Güvenlik Çözümleri ve Yönetim Bilgi Sistemleri olmak üzere dört ana faaliyet alanı bulunan şirket, LIMA-2019 esnasında;

  • Technology Depository Agency
  • System Consultancy Servces
  • AR Eastern
  • Silent Step
  • BIT Group şirketleriyle MoU (Memorandum of Understanding / Mutabakat Muhtırası) imzaladı.

STM Banner

Mutabakat muhtıraları, HAVELSAN adına Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hacı Ali Mantar tarafından imzalanırken, imza törenlerine HAVELSAN Üst Yönetiminden Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Şenol, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Akyol ile Genel Müdür Ahmet Hamdi Atalay da katılım sağladı.

Diğer yandan, Türkiye’nin Malezya Büyükelçisi Doç. Dr. Merve Kavakçı, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) Başkan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi, Malezya adına Genelkurmay Başkanı General Zülkifli bin HJ Zainal Abidin, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Faruk Mohd Reza bin Mohd Sany ve Kara Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Korgeneral Hasagaya bin Abdullah da imza törenlerine katıldı.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu