HAVELSAN TCG PREVEZE’ye DBDS-P Entegre Etti

Roketsan-ATMACA-Banner

Milli imkanlarla HAVELSAN tarafından geliştirilen Denizaltı Bilgi Dağıtım Sistemi, MÜREN-PREVEZE Projesi kapsamında TCG Preveze Denizaltısına entegre edildi.

HAVELSAN, Preveze Sınıfı Milli Üretim Entegre Savaş Yönetim Sistemi (MÜREN-PREVEZE) Projesi Sözleşmesi kapsamında, Denizaltı Bilgi Dağıtım Sisteminin (DBDS-P) kurulumu, montajı, liman ve deniz testlerini başarıyla tamamlayarak projenin ilk gemisi olan Türk Deniz Kuvvetleri envanterindeki TCG Preveze Denizaltısına eksiksiz şekilde teslim etti.

STM Banner

Denizaltı Savaş Yönetim Sisteminin entagrasyonunda önemli rol oynayan DBDS-P’nin veri akışını yedekli ve kesintisiz sağlaması sayesinde PREVEZE sınıfı denizaltıların harekât görevlerini en etkin şekilde icra etmesi mümkün olacak.

HAVELSAN’ın geliştirdiği Denizaltı Bilgi Dağıtım Sistemi (DBDS), denizaltıların tüm harekât görevlerini verimli şekilde yerine getirmesi için farklı sensör ve sistemlerden gelen verilerin alınması, kesintisiz ve yedeklenerek ilgili birimlere dağıtılması için tasarlanmış, denizaltının “kalbi” niteliğindeki özgün bir üründür.

Türk Deniz Kuvvetlerinin savunma projelerine program mantığı ile yaklaşımının güzel bir örneği olan Platform Veri Dağıtım Sistemi, bugüne kadar 47 platform için tercih edildi ve 36 platform için teslimat yapıldı. Sistem, çok düşük arıza ve yüksek faaliyet oranı ile HAVELSAN’a duyulan güvenin en büyük göstergelerinden biri olmaya devam etmektedir.

ÖNERİLEN İÇERİK: Milli Muharip Uçak’ta HAVELSAN’a Önemli Görev


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu