HAVELSAN’dan Malezya’da 3 yeni anlaşma

Roketsan-ATMACA-Banner

HAVELSAN, Malezya’da 3 yeni anlaşma imzaladı. LIMA 2023 Fuarı’na katılım sağlayan HAVELSAN, yeni iş birliktelikleriyle Asya-Pasifik’teki varlığını sürdürüyor.

Malezya’da düzenlenen LIMA 2023 Savunma Sanayii Fuarı’na, Türk savunma sanayii ciddi bir katılım sağlıyor. Fuara geniş çaplı bir katılım gerçekleştiren HAVELSAN, 3 farklı anlaşmaya imza attı. HAVELSAN, yeni anlaşmalarıyla Asya-Pasifik’teki ayak izini büyütüyor.

STM Banner

Konuyla ilgili olarak HAVELSAN tarafından yapılan açıklamada, “LIMA 2023 Fuarında Malezya Başbakanı Sayın Dato’ Seri Anwar İbrahim’in de katılımıyla Ventura şirketi ile anayurt güvenliği alanında iş birliği anlaşması imzaladık. Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Hacı Ali Mantar ve Genel Müdürümüz Dr. Mehmet Akif Nacar’ın da katıldığı özel toplantıda Malezya Başbakanı İbrahim’e teknolojilerimiz hakkında bilgi verdik.

G7 Aerospace Sdn Bhd şirketiyle de Malezya Hava Kuvvetlerine yönelik projelerde iş birliği için MOU imzaladık. Komuta kontrol teknolojileri, simulasyon sistemleri ve siber güvenlik alanında iş birliğine yönelik anlaşmayı ise Malezya Milli Savunma Üniversitesi ile imzaladık.

Güneydoğu Asya bölgesinden çok şey beklediklerini belirten Genel Müdürümüz Nacar, “Sadece Malezya değil, Endonezya, Filipinler ve diğer ülkeler işbirliği yapabileceğimiz dost ve müttefiklerimiz” diye konuştu.” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu