İsrail Yeni Güdüm Kiti REST’i Tanıttı

Roketsan-ATMACA-Banner

İsrail merkezli Elbit Systems, yeni kanatlı güdüm kiti REST’i tanıttı. Geliştirilen kit, klasik bombaların menzilinin uzatılmasını ve güdüm yeteneği kazandırılmasını sağlayacak.

Elbit Systems, EUROSATORY esnasında REST adlı güdüm kitini ilk kez sergiledi. Geliştirilen güdüm kitinin, halihazırda birkaç farklı harp başlığına entegre edildiği ve her türlü havadan-yere bombayı standoff hassas güdümlü mühimmata dönüştürebileceği açıklandı.

STM Banner

Menzil artırımı için kanatlara ve hassas vuruş için akıllı bir kuyruğa sahip olan REST Güdüm Kiti, INS/GPS güdüm sistemine sahiptir. Bünyesinde anti-jamming sistemi barındıran REST, 120 kilometre azami menzile sahiptir ve at-unut prensibiyle kullanılabilmektedir. Edinilen bilgiye göre göre REST, herhangi bir aviyonik değişim gerekmeksiniz Batı ve Doğu bloğu uçaklarına entegre edilebilmektedir.

İsrail üretimi REST Güdüm Kiti’nin, TÜBİTAK-SAGE tarafından geliştirilen Kanatlı Güdüm Kiti (KGK)’ne de oldukça benzediği görüldü. Türk Hava Kuvvetleri tarafından aktif olarak kullanılan KGK, AKINCI ve AKSUNGUR tipi SİHA’lara da entegre edilmiş durumda.

kgk
Kanatlı Güdüm Kiti

KGK ile yapılan atışlarda, <3 metre hassasiyetle vuruşlar kaydedilmiş durumda. Sistem, farklı tip ve çaptaki bombalara entegre edilebiliyor.

ÖNERİLEN İÇERİK: Bayraktar AKINCI TİHA’dan KGK Atışı


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu