İtalya ve Ürdün Liderlerinden ‘Savunma Sanayii’ Teması

Roketsan-ATMACA-Banner

 İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, ülkesine resmi ziyarette bulunan Ürdün Kralı 2. Abdullah ile Roma’da görüştü. Görüşmede, iki ülke arasındaki savunma sanayi iş birliği konuları gündeme alındı.

İtalya Başbakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Başbakan Meloni ve Ürdün Kralı 2. Abdullah, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani ve Savunma Bakanı Guido Crosetto’nun hazır bulunduğu öğle yemeğinde güvenlik ve savunma sektörlerindeki iş birliği başta olmak üzere iki ülke arasındaki konuları ele aldı.” bilgisi yer aldı.

STM Banner

İki liderin, Akdeniz ve Orta Doğu’daki gelişmeleri de görüştükleri vurgulanan açıklamada, özellikle İsrail-Filistin barış süreci ile bölgedeki enerji ve su alanlarındaki iş birliği konularını derinlemesine değerlendirdikleri belirtildi.

Açıklamada, İtalya ile Ürdün arasındaki geleneksel dostluğun, bölgedeki karmaşık zorlukların ele alınmasına katkı sunabileceği kaydedildi.

Ürdün Kralı 2. Abdullah, Başbakan Meloni ile görüşmesinden önce İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ile de Cumhurbaşkanlığı Sarayı Quirinale’de bir araya geldi.

ÖNERİLEN İÇERİK: İtalya Türkiye’den SİHA Talep Etti


Kaynak: SavunmaSanayiST.com, AA

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu