Kale Kalıp Yeni Silahı KNG-C5 PDW’yu Endonezya’da Tanıtıyor

Roketsan-ATMACA-Banner

Kale Kalıp tarafından geliştirilen KNG-C5 Kişisel Savunma Silahı (PDW), ilk kez Endonezya’daki Indo Defence 2022 Savunma Sanayii Fuarı esnasında tanıtılacak.

Endonezya’nın en büyük savunma sanayii fuarı olan Indo Defence 2022, 2-5 Kasım 2022 tarihleri arasında Cakarta’da kapılarını açacak. Fuara katılan yaklaşık 30 Türk savunma sanayii firması arasında bulunan Kale Kalıp, fuar esnasında yeni silahının lansmanını gerçekleştirecek.

STM Banner

Edinilen bilgiye göre; 5.56mm çapında olan KNG-C5 silahı, ‘kişisel savunma silahı (PDW)’ olarak nitelendiriliyor. Yarı ve tam otomatik atış modlarına sahip olacak KNG-C5, dipçiği açıkken 735mm uzunlukta bulunuyor. Dipçiği kapalıyken 660mm uzunluğa sahip olacak KNG-C5, bu şekilde atışa da imkan sağlıyor.

Boş ağırlığı 2.8 kilogram olan KNG-C5 PDW, 7.5″ namlu ve 20 veya 30 fişek kapasiteli şarjör ile teçhiz ediliyor. Atım hızının 700 m/s olduğu açıklanan KNG-C5 PDW, 300 metre etkili menzile sahip olacak. Süpersonik ve subsonik mühimmatlar için susturucu kullanımına olan sağlayan tüfek, her türlü AR-15 aksesuarı ile uyumlu yapıda bulunuyor.

Öte yandan KNG-C5 PDW, her iki elle de kullanıma uygun şekilde tasarlandı. Bu amaçla silahın her iki tarafında da şarjör düşürme mandalı, sürgü mandalı ve kurma kolu bulunuyor.

ÖNERİLEN İÇERİK: Kale Kalıp’tan KMR762 Keskin Nişancı Tüfeği İhracatı


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu