KAPLAN MT, seri üretime hazır

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Savunma Şirketi FNSS ve Endonezya Savunma Şirketi PT Pindad ortaklığıyla geliştirilen Kaplan MT MMWT (Modern Orta Ağırlıklı Tank) ile 28 Ağustos 2018 Pazartesi günü, Batı Bandung’da bulunan piyade eğitim merkezi tarafından son ateşleme testleri, Java Adasında başarıyla gerçekleştirildi. Kalifikasyon testleri başarıyla tamamlanan KAPLAN MT, seri üretime hazır hale geldi.

KAPLAN tankı atış ile ilgili görsel sonucu
KAPLAN MT’nin atışlı testleri esnasında, Belçikalı CMI Defense tarafından tasarlanan ve geliştirilen, otomatik doldurma sistemine sahip 105 milimetrelik CT-CV silah sistemi kullanıldı. KAPLAN MT, standart konfigürasyonda 12 adet 105mm’lik top mühimmatı taşıma kapasitesine sahip.

STM Banner

KAPLAN MmWT ile ilgili görsel sonucu
KAPLAN MT’nin Performans ve Hareketlilik testlerinin bir bölümü, Temmuz 2018 tarihinde kara mayınlarına karşı başarıyla yapıldı.

KAPLAN tankı mayın testi ile ilgili görsel sonucu
MMWT’nin konsept tasarımı, 2016 yılında tamamlandı ve Indo Defense Uluslararası Tri-Service Defense Expo & Forum sırasında tanıtıldı. Kaplan MMWT’nin (Modern Medium Weight Tank) ilk prototipi ise Mayıs 2017’de IDEF Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda FNSS tarafından tanıtıldı


Kaynak: armyrecognition

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu