Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda devir-teslim töreni

Roketsan-ATMACA-Banner

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda devir-teslim töreni gerçekleştirildi. Orgeneral Musa Avsever görevi Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu’na devretti.

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Yüksek Askerî Şûra kararları sonrasında Kara Kuvvetleri Komutanlığında gerçekleşen devir-teslim törenine katıldı. Törende, emekliye ayrılan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever görevi Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu’na devretti.

STM Banner

Bakan Yaşar Güler, Orgeneral Musa Avsever’e yeni yaşamında sağlık ve mutluluk temennisinde bulunurken, Kara Kuvvetleri Komutanı olarak atanan Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu’na da yeni görevinde başarılar diledi.

Törende, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan da yer aldı.

Kara Kuvvetleri Devir-Teslim 2

TSK’nın Yeni Komuta Kademesi

YAŞ Kararları, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanmıştı. YAŞ kararlarının onaylanmasıyla Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yeni dönemdeki komuta kademesi de belirlenmiş oldu. Yeni dönemde:

  • Genelkurmay Başkanı olarak Orgeneral Metin Gürak,
  • Kara Kuvvetleri Komutanı olarak Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu,
  • Deniz Kuvvetleri Komutanı olarak mevcut komutan Oramiral Ercüment Tatılıoğlu,
  • Hava Kuvvetleri Komutanı olarak ise Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu görev yapacak.

Öte yandan Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıkları, ayrı ayrı Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı olarak görevlerini sürdürecekler.

İLGİLİ İÇERİK: YAŞ Kararları: TSK’nın yeni komuta kademesi netleşti


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu