KARASİM projesi için ihale duyurusu yayınladı

Roketsan-ATMACA-Banner

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), Kara Kuvvetleri Simülasyon Sistemleri (KARASİM) Projesi için ihale duyurusu yayınladı.

Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yayınlanan ihale duyurusunda sistem kapsamı, “Proje kapsamında, tedarik edilecek simülatörlerde gerçek malzeme, silah, araç, mühimmat vb. gerekmeden zamanı ve kaynakları etkin kullanmak suretiyle aynı anda daha fazla personele eğitim verilerek eğitimlerden azami verim alınması, eğitimlerin maliyeti düşürülerek uzun vadede tasarruf edilebilmesi ve olumsuz hava koşullarında da eğitimlerin aksamaması amaçlanmaktadır.

STM Banner

Bu doğrultuda piyade tüfeği atış simülatörleri, kule atış simülatörleri ve keskin nişancı tüfeği simülatörleri tedarik edilecektir.” olarak açıklandı.

Paylaşılan dokümanda, ön yeterlilik şartları ise şu şekilde açıklandı: “Proje yerli firmalara açık olup, teklif verecek firmanın eğitim simülatörleri alanında savunma sanayii sektöründe minimum 5 yıl üretim/geliştirme tecrübesine ve en az 50 çalışan personele sahip olması gerekmektedir. Bu kapsamda yukarıdaki hususları kanıtlar belge ibraz etmelidir.”


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu