Katar Türk Birleşik Müşterek Kuvvet Komutanlığı açıldı

Roketsan-ATMACA-Banner

Katar Türk Birleşik Müşterek Kuvvet Komutanlığı Karargahı, Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar GÜLER’in katılımlarıyla açıldı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile Katar’ın başkenti Doha’da yapımı tamamlanan Türk Birleşik Müşterek Kuvvet Komutanlığı Karargahı’nın açılış törenine katıldı. Bakan Akar ve Orgeneral Güler’i Halid Bin Velid Kışlası’na gelişinde  Katar Savunma Bakanı Halid Bin Muhammed el-Attiye karşıladı.

STM Banner

Askeri törenin ardından Bakan Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler, Katar Savunma Bakanı el- Attiye ve Katar Genelkurmay Başkanı Ganim kurdele keserek Katar Türk Birleşik Müşterek Kuvvet Komutanlığı Karargahı’nın açılışını gerçekleştirdi.

Konferans salonunda Türk ve Katarlı  personelle bir araya gelen Bakan Akar, sözlerine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Türk halkının selamlarını ileterek başladı. İki ülke arasındaki dostluğa dikkati çeken Bakan Akar, “Biz kara gün dostuyuz” diye konuştu.

Katar Türk Birleşik Müşterek Kuvvet Komutanlığı Karargahı açıldı

Başarılı çalışmalarından dolayı personele teşekkür eden Bakan Akar, kazasız belasız hayırlı, başarılar görevler temennisin dile getirdi. Törenin sonunda Bakan Akar ve el-Attiye’nin himayelerinde iş birliği protokolü imzalandı.

Karargahtaki incelemelerinin ardından Bakan Akar ve Katar Savunma Bakanı el- Attiye görüştü. Görüşmeye, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler ile Katar Genelkurmay Başkanı Ganim de katıldı.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu