Lazer güdümlü obüs mühimmatı test edildi

Roketsan-ATMACA-Banner

Raytheon tarafından geliştirilen Excalibur-S Hassas Güdümlü Obüs Mühimmatı, ABD Donanması tarafından hareketli hedeflere karşı test edildi.

ABD Donanması tarafından icra edilen test esnasında Excalibur-S, obüs tarafından ateşlenmesinin ardından GPS’den lazer güdüme geçti ve hareketli hedefi başarıyla vurdu. Yarı aktif lazer arayıcı başlığa (LAB) sahip olan Excalibur-S, hareketli kara ve deniz hedeflerine karşı kullanılmak üzere geliştirildi. 155mm’lik obüs mühimmatı ile 50+ kilometre menzile sahip olan Excalibur-S, terminal aşamada lazer güdüme geçmesi sebebi ile GPS karıştırmalarından (GPS-Jam) etkilenmeyecek.

STM Banner

Excalibur mühimmatı; M777, M109, M198, Archer ve PzH2000 obüslerine kalifiye edilmiştir. Ayrıca; AS90, K9 ve G6 obüsleriyle de uyumludur.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

2 Yorum

  1. türk halkından özürdiliyerek amerikan yönetimine sesleniyorum onun bunun cocukları coni ismini biz buralarda köpeklere sesleniyoruz siz kimsinizde hakan fidanı ve cumhurbaşkanımızı tehdit eylersiniz iblisin torunları amerika yönetimi tehdit eyleyecekseniz pkk ypg deaş unsurlarını tehdit eyleyin cakma müttefik yan sanayi müttefik ucuz mittefik amerika zalimler gecmişte helak oldukları gibi zalim amerika yönetimi helbet yaradan sizide helak eyleyecektir filistinin kani japonların hiroşima ve nagazaki halkının kanı ırak halkının kanı vb…….. ellerine bulaşmış iblise hizmet eyleyen gavur tohumları amerika yönetimi devriniz bitti insanlığınızda bitmiş zalim amerika siz dilesenizde dilemesenizde mevla nurunu tamamlıyacaktır kendi kutsal kitabınızı bile yok eyleyip kendiniz süslü kelimeler eklemişiniz halkınızı kandırmışınız bu bile en büyük günahlardan vay halinize sizin planlarınız varsa her planın üzerinde mutlak hakim sahibi yaradanımızın da helbet bir planı vardır sadagalla hülhazıym siz amerika adınıda haketmiyorsunuz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu