Liderlerden S-400, F-35 ve PATRIOT açıklaması

Roketsan-ATMACA-Banner

ABD Başkanı Donald Trump ile resmi temaslarda bulunmak üzere Beyaz Saray’a bir ziyaret düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başbaşa ve heyetler arası yapılan görüşmelerin ardından Trump ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Türkiye’nin Müşterek Taarruz Uçağı (JSF) F-35 Lightning II projesi kapsamında birçok parça ürettiğine vurgu yapan Trump, “Türkiye’nin S-400 alımı bize ciddi zorluklar ortaya çıkarıyor. Bu konu üzerinde biz devamlı olarak konuşuyoruz. Bugün de üzerinde konuştuk, gelecekte de üzerinde konuşacağız ve umuyorum ki bu konuyu çözmeyi başaracağız. İki ülkenin dışişleri bakanları ve güvenlik danışmanları, S-400 konusunun çözümü için görüşmeler yapmaya devam edecekler” ifadelerine yer verdi.

STM Banner

PATRIOT Hava Savunma Füze Sistemi tedariki konusunda, Türkiye’ye yapılan haksızlıklara değinen Erdoğan, “Değerli dostum; Türkiye’nin PATRIOT’lar konusunda maruz kaldığı haksızlıkları, Osaka’da bizzat kendileri gayet güzel açık bir şekilde ifade etmiştir. Sayın başkana, şayet istenilen şartlarda teklif verilmesi halinde PATRIOT alabileceğimizi tekrar söyledim ve söylüyorum” ifadelerine yer verdi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com 

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. NATO ülkelerinde S.300 Rus Fuzeleriyle Yunanistan Faal durumda. Bulgaristan Romanya,da faal durumda. Türkiye,ye yasak, neden? Çünkü niyetleri kötü. Saldırırsa ağır zayiat vererek Vietnam’da yaşadığının beterini yaşayacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu