MERT ve MERTER Taşınabilir EH Sistemleri Envantere Giriyor

Roketsan-ATMACA-Banner

Meteksan Savunma tarafından milli imkanlarla geliştirilen MERT ve MERTER Taşınabilir Elektronik Harp (EH) Sistemleri, bu yıl içerisinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kullanımına sunulacak.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından başlatılan proje kapsamında Meteksan Savunma tarafından geliştirilen MERT ve MERTER Taşınabilir Elektronik Harp (EH) Sistemleri, bu yıl Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kullanımına sunulacak.

STM Banner

Taşınabilir Elektronik Taarruz Sistemi, V/UHF frekans bantlarında hedef unsurların uzak mesafeden haberleşmesinin engellenmesinde kullanılan bir Elektronik Harp (EH) sistemidir. Farklı operasyonel ihtiyaçları karşılayabilmesi amacıyla geliştirilen sistem, V/UHF frekans bandının tamamını kapsayarak sabit tesis koruma veya hareket halindeki araç/konvoyun EYP tuzaklarından korunmasında görev alabilecek. MERTER Sırt Tipi Taktik Saha Elektronik Taarruz Sistemi, Tek-Er kullanımına uygun tasarlandı ve tek bir personel tarafından kolaylıkla taşınabilecek. Ayrıca araç veya sabit tesislere entegre edilebilecek MERT Elektronik Taarruz Sistemi de proje kapsamında geliştirildi.

MERT ve MERTER, ayrıca benzer sistemlerden farklı olarak barındırdığı kanallaştırılmış geniş band alma yapısı ile de çalışma frekans bandının tamamında eş zamanlı hedef tespiti yapabilecek yapıda geliştirildi.

MERTER

Sistem, yüksek kazançlı yönlü ve eşyönlü antenleri ile yönlendirilmiş elektronik taarruz faaliyetini gerçekleştirirken, akıllı bir tablet veya bilgisayar vasıtası ile de kontrol edilebilecek. Ek olarak istenildiği durumda Taşınabilir Elektronik Taarruz Sistemi uzaktan radyolink vasıtası ile de kontrol edilebilecek yapıda bir sistem olarak tasarlandı. Kendi bataryaları ile beslenebilen sistem, jeneratör/araç alternatörü/şehir şebekesi üzerinden de çalıştırılabilecek.

ÖNERİLEN İÇERİK: Söyleşi: Meteksan Savunma Uluslararası Satış, Pazarlama ve Kurumsal İtibar Direktörü Burak AKBAŞ


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu