Milli Dayanışma Kampanyası’na savunma sanayiinden destek

Roketsan-ATMACA-Banner

Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan “Milli Dayanışma Kampanyası”na bir destek de savunma sanayiinden geldi.

Konuyla ilgili olarak Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

STM Banner

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na savunma sanayii sektörü de destek oluyor. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in de katkıda bulunduğu kampanyaya, SSB’nin iştiraki olduğu şirketlerin yönetim kurulu başkan ve üyeleri de 1’er aylık maaşlarını bağışladı.

Ayrıca SSB koordinasyonunda, savunma sanayii firmaları da kampanyaya bağışta bulunuyor. İlk etapta TUSAŞ, ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN, STM, SSTEK ve TEI-TUSAŞ Motor Sanayii firmaları toplamda 10 milyon TL kampanyaya bağışta bulundu.”

Prof. Dr. İsmail DEMİR
Prof. Dr. İsmail DEMİR

Başkan Demir: “Yerli Solunum Cihazı üretimine destek oluyoruz”

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Savunma sanayii sektörü olarak bu süreçte milletimizin ve sağlık sektörümüzün yanındayız. Sektör olarak bütün imkanlarımızı harekete geçirirken, yerli solunum cihazı üretimine de destek oluyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına da savunma sanayii ailesi olarak bağışlarımızı yapıyoruz.

Kişisel desteklerimizin yanında bazı firmalarımızla birlikte sektör olarak toplam 10 milyon TL bağışlamış bulunuyoruz. Bunun devamının da geleceğine inanıyorum. Savunma sanayii ailemizin bütün paydaşlarını ve çalışanlarımızı da bu kampanyaya davet ediyor, verdikleri ve verecekleri destekler için şimdiden teşekkür ediyorum” ifadelerine verildi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu