Milli Füze ve Turbojet Motor Projelerindeki Son Durum

Roketsan-ATMACA-Banner

Roketsan Genel Müdürü Murat İKİNCİ ve Kale Arge Genel Müdürü Cüneyt KENGER, Türkiye’nin milli füze projeleri ile bu füzelerde kullanılacak motorlar hakkında önemli açıklamalarda bulundular.

SAHA EXPO 2022 Fuarı esnasında SavunmaSanayiST.com’un röportaj konuğu olan Roketsan Genel Müdürü Murat İKİNCİ ve Kale Arge Genel Müdürü Cüneyt KENGER, Roketasan ev sahipliğinde gerçekleştirilen röportaj esnasında yürütülen projeler hakkında önemli açıklamalarda bulundular.

STM Banner

Dünya’nın en büyük 100 savunma sanayii şirketi arasında bulunan Roketsan’ın Genel Müdürü Murat İKİNCİ, özellikle şirketin yürüttüğü ATMACA, ÇAKIR ve SOM projelerinde değindi. İKİNCİ; milli füzelerin, milli motorla gerçekleştirilecek atış testlerinin tarihi başta olmak üzere birçok kritik konuya değindi.

Kale Arge Genel Müdürü Cüneyt KENGER ise SOM, ATMACA ve ÇAKIR Projelerine güç verecek olan KTJ-3200 ve KTJ-1750 Turbojet Füze Motorlarındaki son duruma değindi. KTJ-3200 Projesi kapsamında ilk tesimatların gerçekleştirildiğini vurgulayan KENGER, şirketin ileriye dönük hedeflerini de paylaştı.

Röportajın tamamını, YouTube kanalımızdan izleyebilirsiniz:


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu