Milli Muharip Uçak (MMU) Geliştirilmesi Projesi Endüstriyel İş Birliği Günleri Tamamlandı

Roketsan-ATMACA-Banner

Milli Muharip Uçak Geliştirilmesi (TF-X) Projesi ile Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığının 2030’lu yıllardan sonraki muharip uçak ihtiyacının yurt içinde özgün tasarım modeli ile karşılanması amaçlandı. Yerli sanayinin azami düzeyde kullanılarak özgün tasarım faaliyetlerinin yürütülmesi hedefleniyor.

Türk Havacılık ve Uzay San. A.Ş.’nin ev sahipliğinde, Teknopark Ankara’nın desteğiyle, “Türkiye – İngiltere, Endüstriyel İşbirliği Günleri”, 19 – 21 Haziran 2018 tarihleri arasında, Teknopark Ankara Konferans ve Seminer Merkezinde düzenlendi. Türkiye ve İngiltere arasında devletlerarası görüşmeler doğrultusunda Türk ve İngiliz firmaları arasında TF-X Projesi kapsamında işbirliği fırsatlarının değerlendirilmesi maksadıyla bu etkinlik gerçekleştirilmektedir.

STM Banner

• Endüstriyel İşbirliği Günleri, yerli katkı düzeyinin azami düzeye ulaşması için, projede görev alma potansiyeli olan tüm yerli ve İngiliz alt yüklenici adaylarının tanışmalarının sağlanması, yeni iş birliği imkânlarını yakalamaları, kazan-kazan çözümleri üretebilmeleri için bir fırsat olarak kıymetlendirilmektedir.

• Söz konusu Endüstriyel İşbirliği Günleri kapsamında; uçak sistem ve alt sistemlerinin temininde, azami ölçüde yerli katkı oluşturulması fırsatlarının değerlendirilmesi hedeflenmektedir.

• Bu sistemlere ilişkin tasarım, geliştirme, üretim, test, teknoloji, bakım vb. faaliyetlerinde muhtemel işbirliği imkânlarının değerlendirilmesi amacıyla ikili görüşmeler yapılması beklenmektedir.

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu