Milrem Robotics’den İtalyan Ordusu’na THeMIS Demonstrasyonu

Roketsan-ATMACA-Banner

Avrupa’nın önde gelen robotik ve otonom sistem geliştiricisi Milrem Robotics; bu hafta otonom THeMIS İnsansız Kara Aracı (İKA)’nı, İtalyan Ordusu’na tanıttı ve ordunun doktrinine akıllı sistemlerin uygulanmasını değerlendirmek ve analiz etmek için yeni bir program başlattı.

Geçen hafta gerçekleştirilen demonstrasyon esnasında şirket, yol noktası navigasyonu ve “beni takip etme” gibi otonom işlevlere sahip Milrem’in Akıllı Fonksiyonlar Entegrasyon Kiti (MIFIK) ile geliştirilmiş THeMIS insansız kara aracını (İKA), başarıyla sundu. THeMIS’te sunulmasına rağmen MIFIK, aynı yetenekleri sağlayan diğer insansız araçlara da entegre edilebiliyor.

Canlı gösteriyle birlikte Milrem Robotics, silahlı kuvvetlerin yeteneklerine akıllı sistemler uygulamasına yardımcı olmak için tasarlanan Akıllı Sistem Uygulama Analizi ve Değerlendirmesi (IS-IA²) programını da başlattı.

IS-IA² üç adımdan oluşur: Silahlı kuvvetlerin gereksinimlerini analiz etmek, silahlı kuvvetler için yerel sanayi tarafından sağlanan ve / veya özelleştirilmiş teknolojilerin entegrasyonu ile kişiye özel RAS çözümünü uygulamak ve sonucun değerlendirilmesi.

Milrem Robotics, geçtiğimiz günlerde Hollanda Kraliyet ordusuna dört THeMIS İKA teslim etmiş ve Hollanda’nın THeMIS filosunu altı birime çıkarmıştı. THeMIS; Fransa, Norveç, Birleşik Krallık ve ABD de dahil yedisi NATO üyesi olan dokuz ülkeye teslim edildi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

TUALCOM   BMC-Banner-İçerik   Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu