Mısır’dan Suriye’ye askeri sevkiyat

Roketsan-ATMACA-Banner

Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi tarafından alınan karar ile Mısır Silahlı Kuvvetleri mensubu 100 ila 200 kişilik askeri birlik, Suriye’ye sevk edildi.

Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi tarafından alınan karar ile Mısır Silahlı Kuvvetleri mensubu 100 ila 200 kişilik askeri birlik ile çok sayıda askeri ekipman, C-130 Hercules Nakliye Uçakları ile Esad Rejimi’ne destek amacıyla Suriye’ye sevk edildi.

STM Banner

İran Devrim Muhafızları ve Hizbullah ile koordineli olarak hareket eden Mısır Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı askerli birlik, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin mevcudiyetinin bulunduğu Suriye’nin Serakib şehrinin kuzeyi ile Halep şehrinin batı bölgesinde Temmuz ayından beri aktif faaliyet gösteriyor.

Mısır-C-130

Öte yandan söz konusu askerli birliğin lojistik ihtiyaçlarının da yine Mısır Silahlı Kuvvetleri’ne ait C-130 Hercules tipi nakliye uçakları ile yapılan ikmallerle karşılandığı düşünülüyor. Bu düşüncenin temel dayanağını ise Mısır – Suriye arasında Temmuz ayından beri artış kaydeden C-130 trafiği oluşturuyor.

Mısır’ın Suriye’deki askeri varlığına ilişkin yeni bilgiler geldikçe, SavunmaSanayiST.com’da yer verilecektir.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu