NATO CWIX Tatbikatı’na HAVELSAN katkısı

Roketsan-ATMACA-Banner

NATO bünyesinde gerçekleştirilen CWIX Tatbikatı’nda HAVELSAN, etkin rol oynadı. HAVELSAN tarafından geliştirilen ürünler, tatbikat sırasında doğrulandı.

5-23 Haziran tarihleri arasında icra edilen CWIX Tatbikatında; NATO, European Union ve 38 farklı ülke, 19 ilgi alanında toplam 432 sistem ve yaklaşık 2 bin personel ile katılım sağladı.

STM Banner

NATO CWIX Tatbikatı’nda, HAVELSAN’ın; Kara, Hava, Deniz komuta kontrol bilgi sistemleri ile taktik data link sistemlerinin testleri başarıyla gerçekleştirildi. Ülkelerin komuta ve kontrol bilgi sistemlerinin hem NATO ülkelerinin hem de diğer ülkelerin sistemleri ile karşılıklı çalışabilirliklerinin test edildiği NATO CWIX Tatbikatı’na 33 HAVELSAN personeli katıldı.

Millî Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıkları ile HAVELSAN’ın yer aldığı tatbikatta, Kara, Deniz, Hava C4I ürünleri ile Taktik Data Link sistemlerinin testleri başarıyla gerçekleştirildi.

MİLGEM Korvet

Operasyonel senaryo bazlı testler ve ikili testlerden başarı ile geçen HAVELSAN, uzun zamandır sahip olduğu NATO standartlarında sistem oluşturma ve uyuşum tecrübesini daha da pekiştirdi.

HAVELSAN Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Aksöz ile İş Geliştirme ve Satış Uzmanı Murat Akbay Seçkin Gözlemci Gününe katıldı. Aksöz, tatbikat ile ilgili yaptığı açıklamada “Türk Silahlı Kuvvetlerimize katkı vermeye ve uluslararası alanda rekabetçi çözümler üretmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu