Nijer Cumhurbaşkanı Türk Savunma Sanayii Şirketlerini Gezdi

Roketsan-ATMACA-Banner

Nijer Cumhurbaşkanı Muhammed Bazum, kapsamlı Türkiye ziyareti kapsamında Türk savunma sanayii şirketlerinin çalışmalarını yerinde inceledi.

Bazum, Türkiye turunun ilk gününde ASELSAN tesislerini ziyaret şirketin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

STM Banner

Nijer Cumhurbaşkanı Bazum, ziyaretinin ikinci gününde ise  TUSAŞ’ı ziyaret ederek ülkesinin sipariş verdiği HÜRKUŞ Askeri Eğitim Uçağı’nı inceledi. TUSAŞ ziyaretinde Nijer’in HÜRKUŞ’larının yakında teslim edileceği not edildi. Bazum’un bizzat HÜRKUŞ kokpitini incelediği de paylaşılan fotoğraflarda görüldü.

Nijer Cumhurbaşkanı Türkiye'de
Nijer Cumhurbaşkanı Türkiye’de

Bazum aynı zamanda yine ülkesinin sipariş verdiği Bayraktar TB2 SİHA’ların son durumunu incelemek üzere Baykar tesislerine yönelik bir ziyaret gerçekleştirdi. Nijer heyeti, Baykar’a ek olarak HAVELSAN’ı da ziyaret etti.

Ziyaretin üçüncü gününde ise yine Nijer’in NUROL’dan sipariş verdiği zırhlı araçları inceledi. Nijer heyetinin ziyareti üzerine şirket tarafından üretilen zırhlı araçlarla bir demonstrasyon da gerçekleştirildi.

Nijer heyeti, Türkiye ziyaretlerinin son gününü ise Roketsan’a ayırdı. Nijer’in Roketsan’dan füze ve küçük roketler temin ettiği de vurgulandı.

Nijer Cumhurbaşkanı Türkiye'de
Nijer Cumhurbaşkanı Türkiye’de

ÖNERİLEN İÇERİK: TUSAŞ’tan Nijer’e HÜRKUŞ İhracatı


KAYNAK: SavunmaSanayiST.com, Nijer Cumhurbaşkanlığı

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu