Pakistan Deniz Kuvvetleri, Hint denizaltısını önledi

Roketsan-ATMACA-Banner

Pakistan ile Hindistan arasında, Hindistan’da yaşan bir terör olayından sonra ilişkiler gerilmiş, geçtiğimiz günlerde Pakistan Hava Kuvvetleri (PAF) tarafından Hindistan Hava Kuvvetlerine (IAF) ait 2 adet Mig-21 jetinin, sınır ihlali yaptığı gerekçesiyle düşürülmesi sonucunda ise iki ülke savaşın eşiğine gelmişti.

İki ülkenin silahlı kuvvetleri arasında havada başlayan gerilim, denize de yansıdı. 04.03.2019 tarihinde Hindistan Donanmasına ait bir denizaltı, Pakistan karasularını ihlal ettiği sebebiyle Pakistan Deniz Kuvvetleri tarafından bölgeden uzaklaştırıldı. Konuyla ilgili olaraktan Pakistan Deniz Kuvvetlerinden yapılan açıklamada, “Pakistan Donanması, Hindistan Donanmasına ait bir denizaltının Pakistan karasularına girdiğini tespit etti ve önledi. Denizaltı, kolayca ele geçirilip tahrip edilebilirdi. Tespit edilen denizaltı, Hint donanmasının en yeni denizaltılarından biridir.” ifadelerine yer verildi. Ayrıca Donanma, bu olayın ikinci kez yaşandığını, 14 Kasım 2016 tarihinde de Hint donanmasına ait bir denizaltının aynı şekilde tespit edilip önlendiğini açıklamalarına ekledi.

STM Banner

Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

 1. 😁 Hey yüce ; Allah’ım.
  Hindistan devleti’ni hindistan halkından daha iyi anlıyoruz.
  Bildiklerimiz şimdilik bizlere kalsın , ve şu bir gerçektir ; Kardeş PAKİSTAN devletine yapılacak olan taaruz şavaş adımları bölgede gücünü keseceklerini düşünmeleri ; Başta Abd ve dünya ya bir devlet görünümü sağladıkları israil abd askeri üstü devleti !
  Amaçlarına ulaşamayacak ya coğrafya’yı terk edecek’ler ya’da tarih’de de olduğu gibi savaşın şiddetine maruz kalıp 3 Dünya savaşı sonrası tabi öyle bir düna kalırsa yok olacaklar.
  Pakistan görünüm olarak sıtandartların az altında hızla gelişmekte olan Turan ülkelerinden sadece birtanesi olarak hiç bir zaman , saha’da yanlız kalmayacaktır arkalarında değil , her zaman yanlarında olacağız.
  Bütün zenginlikleri bütün varlıkları ama iyi ama kötü hem fikir olarak yola devam edeceğiz.
  Şu da bir gerçek araştıran arkadaşlarım , ikili bir savaş ciddi anlamda meydana gelirse hindistan devletinin ayakta durması 8 gün’dür!
  Büyük savaşlar’da her zaman petrolü kontrollü bir şekilde kullanan değerlendiren ülkeler ayakta kalır.
  GÜZEL YURDUMUZ TÜRKİYE İÇİN TAMAMEN FARKLI 😉
  Açıklamalar’ da ürün yerleştirmesi bulunmayıp doğru kaynaklardan alınan bilgiler neticesinde gündem’de gördüğümüz üzre açık ve net bir şekilde bariz ortadadır.
  Suud arabia baktığımızda olaylar geçmiş yaşanan ani durumları’da yan yana koyduğumuz vakit herşey bariz ortada’dır kıymetli dostlarım.
  Hepinize saygılar 🇹🇷😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu