PKK/YPG’den dezenformasyon harekatı

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’nin kuzeyinde yer alan PKK/YPG terör hedeflerinin etkisiz hale getirilmesi için başlatılan Barış Pınarı Harekatı, ikinci gününde başarıyla devam ediyor.

09 Ekim Perşembe günü saat 16.00 sularında başlatılan Barış Pınarı Harekatı; Türk Hava Kuvvetleri, Türk Kara Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusu’nun yoğun gayretleri sonucu başarıyla devam ediyor. Harekat kapsamında, gece boyunca birçok terör hedefi vuruldu ve PKK/YPG teröristlerin hakimiyeti altındaki bazı bölgeler, terörist unsurlardan temizlenerek denetim altına alındı. Henüz meskun mahal çatışmalarının başlamadığı harekata karşılık olarak PKK/YPG terör örgütü tarafından, adete bir dezenformasyon harekatı başlatıldı. Terör örgütüne ait sosyal medya hesaplarından ve terör örgütünü destekleyen haber ajanslarından, eski birtakım görüntüler paylaşılarak, “Türkiye çocukları öldürüyor” veya “Türkiye sivil katliamı yapıyor” tarzında asılsız bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Ayrıca yine bu kapsamda sivil kıyafet giyen teröristler, bu algıyı destekleme yönünde gayret gösteriyorlar.

STM Banner

Terör örgütü tarafından gerçekleştirilen dezenformasyon harekatına bazı yabancı haber ajansları tarafından destek verilirken, Türk basını ve Türk halkı, doğruları sosyal medya ve televizyon ekranlarından haykırıyor. Bu kapsamda, “#TurkeyJustKilledTerrorists” ve “#BarısPınarıHarekatı” hashtagları, dünya genelinde en üst seviyelere yükseldi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu