Putin: “Moskova ve Ankara ileri teknoloji silah üretebilir”

Roketsan-ATMACA-Banner

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in katılımlarıyla 8. Türkiye–Rusya Üst Düzey İşbirliği Konsey Toplantısı, geçtiğimiz gün Rusya’nın başkenti Moskova’da gerçekleştirildi. Toplantının ardından yapılan basın toplantısında, iki ülke arasındaki potansiyel savunma sanayii işbirliklerine yönelik önemli açıklamalara yer verildi.

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, “Türkiye’ye S-400 hava savunma sistemi sevkiyatı anlaşmasının gerçekleştirilip tamamlanması, ikili ilişkilerdeki önceliğimiz. Türkiye ile gündemimizde, bu ülkeye başka modern Rusya yapımı askeri ürünler sevk etme projelerimiz de var. Yüksek teknolojili askeri teçhizatların ortak geliştirilmesine ve üretimine başlayabiliriz” ifadelerinde bulundu.

STM Banner

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda ise “Biz S-400 konusunda yol haritamızı çizmişiz, bu saatten sonra bize ‘vazgeç’ diyenler demek ki bizi tanımıyorlar. Biz sözleşmeyi yaptıysak, o iş bitmiştir. Bu, bizim egemenlik hakkımızdır ve kendi tasarrufumuzdur” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu