QinetiQ’e 172 milyon dolarlık Eurofighter Typhoon sözleşmesi

Roketsan-ATMACA-Banner

İngiltere merkezli çokuluslu savunma şirketi QinetiQ, Eurofighter Typhoon savaş uçağına mühendislik hizmetleri sağlamak için bir sözleşme imzaladı.

İngiltere Savunma Bakanlığı, Eurofighyer Typhoon savaş uçağına mühendislik hizmetleri sağlamak ve yeni radar kapasitesinin desteklenmesi amacıyla QinetiQ şirketi ile 127 milyon sterlinlik – yaklaşık 172 milyon ABD Doları – bir sözleşme imzaladı.

STM Banner

Sözleşme, Typhoon’un Fazlı Geliştirme Programının ikinci aşaması kapsamında imzalandı ve QinetiQ ile Typhoon desteği konusunda İngiliz Savunma Bakanlığı Savunma Ekipman ve Desteği (DE&S) Departmanı arasında uzun süredir devam eden bir ortaklık üzerine inşa edildi..

QinetiQ şirketi, devam eden Typhoon radar geliştirme programında ‘merkezi bir rol oynayacak ve operasyonel görevler için veri analizi sağlayacak.

QinetiQ Group Hava ve Uzay Direktörü Nic Anderson şunları söyledi: “EDP aracılığıyla Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı’na temel mühendislik uzmanlığını sağlıyoruz ve Typhoon programı aracılığıyla İngiltere’nin kritik savunma yeteneklerine katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. Bu önemli sözleşme, iki yıl önce kuruluşundan bu yana EDP aracılığıyla toplam siparişleri 500 milyon sterlinin üzerine çıkararak, Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı için önemli tasarruflar ve yenilikler sunan eylem stratejimizin mükemmel bir örneğidir.”

Önerilen İçerik: Eurofighter Typhoon Konya semalarında


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu