Raff Military Textile Kolombiya’da rekora koştu

Roketsan-ATMACA-Banner

Askeri tekstil alanında faaliyet gösteren Raff Military Textile, Kolombiya’da imzaladığı iş anlaşmaları ile Türkiye’ye alanında eşi görülmemiş bir ihracat başarısı getirdi.

Türkiye’nin büyük şirketlerinden 25 kişinin bulunduğu bir heyet T.C. Ticaret Bakanlığı’nın uzak ülkelere yönelik stratejisi kapsamında 27-30 Mart 2023 tarihlerinde Kolombiya’nın başkenti Bogotá’yı ziyaret etti.

STM Banner

Uluslararası alanda kuruluşundan bu yana büyük başarılara imza atan Raff Military Textile, ‘Türkiye – Colombia Trade Delegation & B2B Meetings’ adlı organizasyonda Türkiye’nin küresel erişimini genişletecek iş anlaşmaları sağladı. Bu anlaşmalar ile şirket hem Türkiye içerisinde hem de uluslararası kapsamda tekstil endüstrisinde önemli başarılar elde ederek ilerleyişini sürdürüyor.

Raff Military Textile Genel Satış Koordinatörü Ceyhun Şahbaz, Kolombiya’da yapılan anlaşmalarla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Raff Military Textile olarak, önümüzdeki yıllarda milyonlarca dolar gelir getirmeyi vaat eden bu anlaşmaları güvence altına almak için yorulmadan çalışıyoruz. Ekibimizin emekleri neticesinde, uluslararası kalite standartlarıyla mükemmel bir şekilde örtüşen işler ortaya çıkarıyoruz. Sektörümüzdeki diğer Kolombiyalı üreticiler ile güçlerimizi birleştirip, bu stratejik ortaklıkları kurmuş olmaktan da büyük heyecan duyuyoruz.

Türkiye – Colombia Trade Delegation & B2B Meetings‘teki varlığımızla yalnızca şirketimize mali açıdan fayda sağlamakla kalmayarak aynı zamanda yerel Kolombiya topluluğu için de çok sayıda iş fırsatı yaratmaktayız.

Yaptığımız anlaşmalar ile üretim operasyonlarımızı daha da modernize etmeyi, buradaki koşullara uyarlamayı ve maliyetleri azaltmayı hedefliyor ve birinci sınıf ham maddelere erişebileceğimiz Kolombiyalı ortaklarımızın uzmanlığından yararlanıyoruz.”

RAFF-Giyim-Bogota

Türkiye – Colombia Trade Delegation & B2B Meetings

Türkiye – Colombia Trade Delegation & B2B Meetings ile Türk şirketler, küresel varlıklarını genişletme ve istisnai ürünlerini yeni pazarlara ulaştırma fırsatı buluyor. 62 Kolombiyalı firmanın katıldığı organizasyonda kurulan yeni ortaklıklar, Kolombiya’da gelişen tekstil endüstrisinden faydalanılmasını ve buradaki yerli firmalara daha yüksek kaliteli ürün ve hizmetler sunulmasını taahhüt ediyor.

Raff Military Textile bu organizasyonu en iyi şekilde değerlendiren Türk firmalarından biri oldu. Firma sadece Kolombiya’daki şirketlere kaliteli ürün pazarlamakla kalmayarak, burada uzmanlığıyla öne çıkan üreticileri ve kendi bünyesindeki tedarik zincirini de güçlendiren ve üretim süreçlerini iyileştiren anlaşmalar sağlıyor.

Konuyla ilgili olarak Raff Military Textile Genel Müdürü Eray Yükseloğlu ise şu açıklamalarda bulundu:

“Raff Military Textile olarak hiç durmadan yenilik, yaratıcılık ve büyüme için yeni fırsatlar arayışındayız. Ortak çabalarımız, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerin tercih ve ihtiyaçlarını karşılamak ve onlar adına daha da iyisinin geliştirilmesini sağlamaktır. Kolombiya’daki B2B görüşmeleri ile yapmış olduğumuz iş birlikleri sonucunda gerçekleşecek kültürel alışveriş için de oldukça heyecanlıyız.

RAFF-Giyim-Kolombiya

Ekibimiz, Kolombiyalı ortaklarımızdan yerel pazar hakkında bilgi edinirken, Kolombiyalı meslektaşlarımız ise geniş müşteri ve tedarikçi ağımızdan yararlanma şansına sahip olacak. Kısacası her iki taraf için de başarı getirecek bu önemli iş birliği adına Kolombiyalı ortaklarımıza yeniden içten teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz. Bu ortaklığın büyük bir başarı getireceğinden eminiz ve ortak hedeflerimize ulaşmak için birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Bu cesur hareket aynı zamanda Raff Military Textile’ı sürdürülebilir ve sorumlu iş uygulamalarında lider konumuna getiriyor, diyebiliriz. Nihayetinde Kolombiya’daki başarılı iş görüşmeleri, tekstil endüstrisine hakim olmanın ve küresel erişimi genişletmenin önemli bir kilometre taşını temsil ediyor. Raff Military Textile’ın burada sağlamış olduğu iş ortaklıkları, dahil olan herkes için bir kazan-kazan durumu olarak özetlenebilir, bu durum aslında hem Türkiye’yi hem de şirketleri sürekli başarı ve büyümeye giden bir yola sokuyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu