Mi-24 Taarruz Helikopteri kırıma uğradı

Roketsan-ATMACA-Banner

Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nde, Mi-24 tipi taarruz helikopteri kırıma uğradı. Acil iniş esnasında meydana gelen olayda herhangi bir can kaybı meydana gelmedi.

Kısa süre önce meydana gelen olay, Kongo Demokratik Cumhuriyeti’ne ait Mi-24 Taarruz Helikopterinin acil iniş gerçekleştirdiği sırada yaşandı. Teknik arıza yaşadığı öğrenilen Mi-24 tipi helikopter, boş bir araziye inişi sırasında kırıma uğrarken, olayda kimse yaralanmadı.

STM Banner

Bur kısmından hasar helikopter kullanılamaz duruma gelirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Kongo Demokratik Cumhuriyeti Hava Kuvvetleri envanterinde toplamda 7 adet Mi-24 Taarruz Helikopteri bulunduğu biliniyor.

Mil Mi-24 (“Hind”)

Sovyet Birliği döneminden bu yana aktif olarak kullanımda olan Mil Mi-24 Taarruz Helikopteri, Mil Moskova Helikopter Fabrikası tarafından üretilmiştir. Tasarımında Mi-8 Genel Maksat Helikopteri baz alınan Mi-24, safkan bir taarruz helikopteri değildir. Mi-24, hem genel maksat hem de taarruz amacıyla kullanılabilmektedir. Mi-24 varyantları, birçok ülke tarafından halihazırda kullanılmaktadır.


Kaynak: tolgaozbek.com, SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu