Mi-24 Taarruz Helikopteri kırıma uğradı

Roketsan-ATMACA-Banner

Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nde, Mi-24 tipi taarruz helikopteri kırıma uğradı. Acil iniş esnasında meydana gelen olayda herhangi bir can kaybı meydana gelmedi.

Kısa süre önce meydana gelen olay, Kongo Demokratik Cumhuriyeti’ne ait Mi-24 Taarruz Helikopterinin acil iniş gerçekleştirdiği sırada yaşandı. Teknik arıza yaşadığı öğrenilen Mi-24 tipi helikopter, boş bir araziye inişi sırasında kırıma uğrarken, olayda kimse yaralanmadı.

Bur kısmından hasar helikopter kullanılamaz duruma gelirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Kongo Demokratik Cumhuriyeti Hava Kuvvetleri envanterinde toplamda 7 adet Mi-24 Taarruz Helikopteri bulunduğu biliniyor.

Mil Mi-24 (“Hind”)

Sovyet Birliği döneminden bu yana aktif olarak kullanımda olan Mil Mi-24 Taarruz Helikopteri, Mil Moskova Helikopter Fabrikası tarafından üretilmiştir. Tasarımında Mi-8 Genel Maksat Helikopteri baz alınan Mi-24, safkan bir taarruz helikopteri değildir. Mi-24, hem genel maksat hem de taarruz amacıyla kullanılabilmektedir. Mi-24 varyantları, birçok ülke tarafından halihazırda kullanılmaktadır.


Kaynak: tolgaozbek.com, SavunmaSanayiST.com

TUALCOM   BMC-Banner-İçerik   Sarsılmaz
Başa dön tuşu