Rheinmetall’den Lynx KF41 teslimatı

Roketsan-ATMACA-Banner

Almanya merkezli Rheinmetall firması; Avustralya tarafından, Avustralya Ordusu envanterinde yer alan M113AS4 Zırhlı Personel Taşıyıcıları (ZPT) değiştirmek için başlatılan 9.5 milyar Euro değerindeki LAND 400 Faz 3 programı kapsamında, üç adet Lynx KF41 Zırhlı Muharebe Aracı’nı (ZMA) Avustralya’ya teslim etti.

Şirket, LAND 400 Faz 3 programı kapsamında düzenlenecek yarışmalar katılacak üç adet Lynx KF41 Zırhlı Muharebe Aracıyla ilgili olarak Avustralya ile 30 milyon Euro değerinde Risk Azaltma Etkinliği (RMA) sözleşmesi imzaladı. LAND 400 Faz 3 RMA sözleşmesi uyarınca Commonwealth, iki teklif sahibinin 24 aylık bir süre boyunca kapsamlı bir teknik ve programatik değerlendirmesini yapacak. Araçlar, Avustralya Ordusu personeli tarafından işletilecek ve ateş gücü, beka, hareketlilik, birlik değerlendirmeleri, patlama ve balistik testlerden geçirilerek zorlu koşullar altında Avustralya arazisinde test edilecek.

STM Banner
AS21 Redback
AS21 Redback

Lynx KF41 Zırhlı Muharebe Aracı , Rheinmetall tarafından şu anda Avustralya Ordusuna teslimatları devam eden Boxer 8×8 Savaş Keşif Aracı (CRV) ile ortak sistemlerle donatılmıştır. Program kapsamında KF41’in rakibi ise Hanwha tarafından geliştirilen AS21 Redback Zırhlı Muharebe Aracı’dır.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu