Roketsan, Konya Savunma Sanayii ve Silah Fuarı’na Katılıyor

Roketsan-ATMACA-Banner

Türkiye’nin füze ve mühimmat merkezi Roketsan, Konya Savunma Sanayi ve Silah Fuarı’na milli ve özgün ürünleriyle katılıyor.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve SaSaD destekleriyle Konya Sanayi Odası ev sahipliğinde düzenlenen fuar, 18-20 Kasım tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

STM Banner

Konya Savunma Sanayi ve Silah Fuarı, savunma sanayi sektörünün ulusal ve uluslararası lider firmalarını, bu alanda çalışan bilim insanlarını, akademisyenleri, üst düzey kamu yetkililerini, özel sektör temsilcilerini ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getiriyor.

Bu fuarda savunma sanayi sektörünün lider firmaları ile Konya’da faaliyet yürüten tedarikçi firmalar da bir araya gelerek yeni iş birlikleri için kapıları aralama fırsatı bulabilecekler.

Fuarda Sergilenecek Roketsan Ürünleri

Türkiye’nin önemli savunma sanayi merkezlerinden biri olan Konya’da gerçekleştirilecek etkinlikte Roketsan da son teknoloji ürünleri ile yer alıyor. Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleşen fuarda, Roketsan; TRLG-230 füzesini, Mini Akıllı Mühimmat Ailesi’nin üyeleri MAM-L, MAM-C ve MAM-T’yi, Lazer Güdümlü Mini Füze Sistemi METE’yi, ALKA Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi’ni ve Mikro Uydu Fırlatma Sistemi’ni (MUFS) sergiliyor.

Azerbaycan TRLG-230
Azerbaycan TRLG-230

Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci, firmanın Konya Savunma Sanayi ve Silah Fuarı’na katılımıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Savunma sanayimizin önemli tedarikçilerinin yer aldığı Konya’da, böyle bir fuarın gerçekleştirilmesi bizim için çok önem taşıyor. Güçlü bir ekosisteme sahip bir firma olarak biz de bu fuarda yerimizi alarak hem ürünlerimizi tanıtacağız hem de Konya’daki değerli firmalarımız ile iş birliklerimizi ele alacağız” ifadelerini kullandı.

ÖNERİLEN İÇERİK: Roketsan’dan 150 kilometre menzilli hava savunma füzesi geliyor


KAYNAK: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu