Roketsan, TEKNOFEST Azerbaycan’da Gençlerin Heyecanına Ortak Oluyor

Roketsan-ATMACA-Banner

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST heyecanı Azerbaycan’a taşınıyor. 26-29 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen TEKNOFEST Azerbaycan’da, Türkiye’nin roket ve füze üretim merkezi Roketsan da gençlerle buluşuyor.

2018’den bu yana Türkiye Teknoloji Takımı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen ve 7’den 70’e büyük heyecanlara sahne olan, gençleri havacılık, uzay ve teknoloji alanlarında birer mucit olmaya teşvik eden TEKNOFEST, Azerbaycan Dijital Kalkınma ve Ulaştırma Bakanlığı’nın da destekleriyle Azerbaycan’da da kapılarını açtı.

STM Banner

Düzenlendiği ilk yıldan beri TEKNOFEST’in en büyük destekçilerinden biri olan ve her yıl düzenlediği Roket Yarışması ile geleceğin mühendislerinin ufkunu açan Roketsan bu yıl da Azerbaycanlı gençlerin yanında oluyor. Bakü’de düzenlenen TEKNOFEST Azerbaycan’a katılım sağlayan Roketsan, düzenleyeceği Khoot yarışması ve ALKA lazer oyunu ile de gençlerin ilgi odağı oldu.

Aynı zamanda Roketsan’ın son teknoloji ürünleri de Azerbaycan’da sergileniyor. Roketsan’ın standını ziyaret edenler Silahlı İnsansız Hava Araçları’nın (SİHA) vurucu gücü olan Mini Akıllı Mühimmatlar MAM-C, MAM-L ve MAM-T’yi; nokta vuruş kabiliyeti ve tahrip gücü ile fark yaratan TRLG-122 ve TRLG-230 füzelerini; asimetrik tehditlere karşı elektromanyetik ve lazer teknolojisini kullanan ALKA Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi’ni (YESS) ve Mikro Uydu Fırlatma Sistemi’ni (MUFS) yakından inceleme fırsatı elde ediyor.

Murat-İKİNCİ

Murat İKİNCİ: “İki Ülke Arasındaki Dostluk, Kardeşlik ve Stratejik İttifakın Bir Göstergesi”

Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci, TEKNOFEST Azerbaycan’a katılımları hakkında yaptığı açıklamada, “Dost ve kardeş Azerbaycan’ımızda TEKNOFEST gibi ufukları aşan bir festivalin düzenlenmesi bizleri heyecanlandırıyor. TEKNOFEST Uzay, Havacılık ve Teknoloji Festivali’nin Azerbaycan’da ilk kez düzenlenmesi de iki ülke arasındaki dostluk, kardeşlik ve stratejik ittifakın bir diğer göstergesi olarak bizi gururlandırıyor. Ben ve ekip arkadaşlarım son teknolojiye sahip ürünlerimizi sergilemek ve anlatmaktan büyük mutluluk duyacağız. Tüm kardeşlerimizi bizlerle buluşmak için standımıza bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

ÖNERİLEN İÇERİK: Roketsan KARAOK Füzesi Teslimatına Hazırlanıyor


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu