Rosoboronexport’tan IDEF’21 çıkarması

Roketsan-ATMACA-Banner

Rusya Federasyonu’nun silah ihracatından sorumlu devlet kuruluşu Rosoboronexport, IDEF’21 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’na çıkarma yapacak.

Konuyla ilgili olarak Rosoboronexport Genel Müdürü Alexander Mikheev tarafından yapılan açıklamada, “IDEF fuarı, en büyük on uluslararası savunma sanayii fuarı arasında yer alıyor ve Avrupa’daki silahların sergilendiği en önemli mekanlardan biri. Rosoboronexport, en son Rus askeri ürünlerini Türkiye’de ilk kez İstanbul’da sergileyecek. Bunlar arasında beşinci nesil Su-57E Avcı Uçağı, Typhoon K-63969 MRAP Aracı, Orion-E Keşif İHA Sistemi, özel harekat birimleri için BK-16E Yüksek Hızlı Tekne ve NATO standardı 155mm mühimmat ateşleyebilen Msta-S Kendinden Tahrikli Obüs var.” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

Edinilen bilgiye göre; Rosoboronexport’un 232 numaralı standı, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nin 2 No’lu Salonunda yer alacak. Fuarda, Rusya’nın önde gelen şu savunma üreticilerinin ürünleri yer alacak: Rostec’in yan kuruluşları olan Kalashnikov Concern, UralVagonZavod (UVZ) Concern, United Aircraft Corporation (UAC) ve Russian Helicopters, Almaz-Antey Air and Space Defense Corporation ile bir dizi başka şirket.

Sergilenecek Rus Ürünleri

Özellikle Su-57E beşinci nesil Avcı Uçağı, Su-35 Çok Amaçlı Avcı Uçağı, Ka-52 Keşif / Taarruz Helikopteri, T-90S Ana Muharebe Tankı ve BMPT Tank Destek Aracı’nın ölçekli modelleri sergilenecek.

Almaz-Antey ve Kalaşnikof da ortak Rus sergisinde yer alacak. S-400 Triumf Uzun Menzilli Hava Savunma Füze Sistemi, Viking ve Buk-M2E Orta Menzilli Karadan Havaya Füze Sistemleri ve Tor-M2E Kısa Menzilli Karadan Hava Füze Sistemi’nin çeşitli versiyonları dahil olmak üzere Rosoboronexport tarafından pazarda en çok talep gören ürünler sergilenecek.

S-400 Hava Savunma Sistemi

Bir Rostec iştiraki olan Kalashnikov Concern, Kalaşnikof saldırı tüfeklerinin tüm modern serilerinin (AK-101, AK-102, AK-103, AK-104, AK-201, AK-202, AK-203, AK-204 ve AK-15), SVD ve SVDS keskin nişancı tüfeklerinin ve Vityaz hafif makineli tüfeğinin maketlerini sergileyecek.

Açıklamaya göre; Rosoboronexport, IDEF 2021 iş programının bir parçası olarak, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin temsilcileri ve ülkenin diğer kolluk kuvvetlerinin yanı sıra bölgedeki diğer ülkelerden ortaklarla toplantı ve müzakereler yapacak. Rosoboronexport, devam eden sözleşme yükümlülüklerinin uygulanmasını ve gelecek vaat eden askeri-teknik işbirliği projelerini tartışmayı planlıyor.

ÖNERİLEN İÇERİK: Savunma Sanayii Tedarikinden Sorumlu Makamlar IDEF’21’de Buluşacak


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu