Rus uçak gemisindeki hasarın bilançosu belli oldu

Roketsan-ATMACA-Banner

Rusya’nın faal durumdaki tek uçak gemisi olan Admiral Kuznetsov, Aralık 2019’da motor dairesinde çıkan yangında ağır hasar almış ve yangında 1 kişi hayatını kaybetmişti.

Rusya Federasyonu’na ait Birleşik Gemi İnşa Şirketi (USC) Başkanı Alexei Rakhmanov, Admiral Kuznetsov Uçak Gemisi’nde meydana gelen hasarın bilançosunun, 300 milyon rubleyi (4.7 milyon dolar) aşacağını açıkladı. Rakhmanov, “Henüz kesin bir rakam yok. Komisyon çalışmaya devam ediyor. Şu an için kimseyi korkutmayacağım veya teselli etmeyeceğim. Hasarın bilançosunun 300 milyon ruble ile sınırlı kalacağını düşünmüyorum.” dedi.

STM Banner

Rus uçak gemisindeki yangın söndürüldü

Ne Olmuştu?

Rusya Federasyonu Deniz Kuvvetleri’nin tek uçak gemisi olan Admiral Kuznetsov Uçak Gemisi, Aralık 2019’da motor onarımı esnasında çıkan yangında ağır hasar almıştı.

Rusya Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre Rusya’nın Murmansk şehrinde modernize edilen gemideki yangın, ertesi gün sabaha karşı söndürülmüş ve güvenlik kurallarının ihlal edilmesi sebebiyle çıkan yangında bir kişi ölürken, yaklaşık 20 kişi de yaralanmıştı.

Admiral Kuznetsov Uçak Gemisi’nin, mevcut modernizasyon programı ve hasarları göz önüne alındığında, çok uzun süre hizmet dışı kalacağı tahmin ediliyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu