Rusya: ABD, Esad Rejimine karşı yeni füze saldırıları yapacak!

Roketsan-ATMACA-Banner

Rusya Savunma Bakanlığı sözcüsü Igor Konashenkov, ABD’nin İngiltere’nin yardımlarıyla Esad Rejimine karşı yeni füze saldırılarına hazırlandığına açıkladı. Konashenkov’a göre ABD, füze saldırılarına ortam hazırlamak için bir senaryo hazırladı. Heyet Tahrir el-Şam örgütü, ABD’nin direktifleriyle bir saldırı düzenleyecek. Bu kapsamda 8 adet klorlu konteyner İdlib’e getirildi.

klor silahı ile ilgili görsel sonucu
Yine Igor Konashenkov’a göre Heyet Tahrir el-Şam örgütünün kimyasal saldırıyı gerçekleştirmesinin ardından ABD bunu bahane göstererek Esad Rejimine füze taarruzuna başlayacak. Konashenkov, bu amaçla ABD Deniz Kuvvetlerine (U.S. NAVY) ait Güdüm Füze Destroyeri USS The Sullivans (DDG-68)’ın 56 adet seyir füzesi konuşlu halde Fars Denizine geldiğini ayrıca ABD Hava Kuvvetlerine  (USAF) ait B-1B Lancer Stratejik Bombardıman Uçağının, AGM-158 JASSM seyir füzeleri yüklü halde Katar El Udeid Hava Üssüne intikal ettiğini bildirdi.

STM Banner
uss sullivans ile ilgili görsel sonucu
U.S. NAVY’e ait USS Sullivans Güdümlü Füze Destroyeri

Rus General Konashenkov’un, ABD’nin “senaryo saldırısını” ortaya çıkartmak için mi yoksa Esad Rejimi tarafından yapılacak bir kimyasal saldırıyı ABD’ye havale etmek için mi böyle bir açıklama yaptığı şimdiden toplumu ikiye ayırmış durumda.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu