Rusya’dan Suriye’ye savaş uçağı sevkiyatı

Roketsan-ATMACA-Banner

Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri’nin Suriye’deki hava üssü olan Hmeymim Hava Üssü’ne, An-124 tipi askeri nakliye uçağıyla savaş uçağı sevkiyatı gerçekleştirildi.

Edinilen bilgiye göre Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri’ne ait An-124 tipi askeri nakliye uçağı, 12 Temmuz Pazar günü Suriye’deki Hmeymim Hava Üssü’ne bir uçuş gerçekleştirdi. Rus basını, dev kargo uçağı An-124 tarafından yapılan bu sefer ile Suriye’ye ek savaş uçağı sevkiyatının gerçekleştirildiğini iddia ediyor. Rusya’nın Suriye’deki hava üssü olan Hmeymim Hava Üssü’nde; Sukhoi Su-57, Sukhoi Su-35, Sukhoi Su-24, Sukhoi Su-25, Sukhoi Su-27, Sukhoi Su-30 ve Sukhoi Su-34 tipi savaş uçakları, ıL-76 nakliye uçağı, A-50 AWACS, Ka-52 ve Mi-28 taarruz helikopteri ile S-400 ve Pantsir gibi hava savunma sistemleri bulunuyor.

STM Banner

Suriye’ye sevk edilen yeni savaş uçaklarının bölgedeki Rus Hava Kuvvetleri birliklerine mi yoksa Esad rejimine mi gönderildiği bilinmezken, Rus basını ise kısa süre önce Esad rejimine gönderilen MiG-29 jetlerini öne sürerek sevkiyatın Esad için yapıldığını iddia ediyor. Uçakların hangi tipte olduğu ise şu an için bilinmiyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu