SAHA İstanbul’dan COVID-19 mücadelesine destek

Roketsan-ATMACA-Banner

Türkiye’nin en büyük kümelenmesi SAHA İstanbul, dünya genelinde yaygın olarak görülen Korona (COVID-19) Virüsüne yönelik mücadele ile ilgili bir destek mesajı yayımladı.

SAHA İstanbul tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

STM Banner

Tüm dünyada hızla yayılmaya devam eden ve ülkemizde de görülen yeni tip Korona (COVID-19) Virüsü vakalarının tespit ve tedavisi için sağlık kuruluşlarımızda büyük bir özveriyle mücadele edilmektedir.

Bizler de savunma ve havacılık sektöründe dışa bağımlılığın ortadan kalkması için kurulan Türkiye’nin en büyük sanayi kümelenmesi SAHA İstanbul olarak, bu seferberlikte görev almak için gerekli çalışmalara başladık.

Vaka sayısının artmasıyla birlikte teşhis ve tedavi sürecinde herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına milli sanayimizin yeteneklerini oluşturan tüm makine, ekipman, yazılım ve test altyapısını acil ihtiyaç duyulan medikal cihazların üretimi için Korona (COVID-19) Virüsü ile mücadelede hizmete sunmak üzere çalışmalar yürütüyoruz. Bu zorlu süreçte devletimizin ve milletimizin yanındayız.

Yaşamakta olduğumuz Korona (COVID-19) Virüs salgını felaketinin bertaraf edilmesinde, SAHA İstanbul bünyesindeki 472 firmanın üretim ve Ar-Ge yeteneklerini, bu süreçte ihtiyaç duyulacak medikal ürünlerinin üretilmesi konusunda seferber etmeye hazır olduğumuzu kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

Hep birlikte başaracağız…


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu