Savunma Sanayii Başkanlığı Teşkilatı’nda Değişiklik

Roketsan-ATMACA-Banner

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nda kapsamlı bir değişiklik gerçekleştirildi. Başkanlık bünyesinde çeşitli kadrolar açıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından alınan karar kapsamında, Savunma Sanayii Başkanlığı’nın merkez ve yurtdışı yapılanmasında kapsamlı bir değişiklik gerçekleştiriliyor. Bu doğrultuda Savunma Sanayii Başkanlığı’nın merkezi teşkilatı için; 8 adet Daire Başkanı, 45 adet Savunma Sanayii Uzmanı, 30 adet Savunma Sanayii Uzman Yardımcısı ve 17 adet Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrosu açıldı.

Ayrıca Savunma Sanayii Başkanlığı’nın yurtdışı kadrosu da yeniden ihdas ediliyor. Bu doğrultuda, 9 adet ‘Savunma Sanayii Müşaviri’ kadrosu açıldı. Savunma Sanayii Müşaviri olarak atanan personel, yurtdışı temsilciklerde görev yapacak.

Savunma Sanayii Müşavirleri, ilk olarak; Katar, Pakistan, Brezilya, Endonezya, Azerbaycan, Malezya, Umman, Bangladeş ve İngiltere’de görev yapacak.

Başkanlık bünyesindeki bu değişikliklerin, mevcut daire başkanlıklarının üzerlerindeki iş yükünün azaltılması ve sektörün ihracatı için oldukça önemli olduğu üzerinde duruluyor.

ÖNERİLEN İÇERİK: Türk Savunma Sanayiinin 2021 Yılı Karnesi Açıklandı


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

TUALCOM   Sarsılmaz   BMC-Banner-İçerik
Başa dön tuşu