Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK) Toplanıyor

Roketsan-ATMACA-Banner

Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK), bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplanacak.

En son SSİK toplantısı, geçtiğimiz Ekim ayında gerçekleştirilmişti. 2022 yılının ilk SSİK toplantısı ise bugün saat 15:00 itibariyle başlayacak. Savunma ve havacılık sanayiinin 2021 yılı performansının da masaya yatıracağı SSİK toplantısında, önemli projelerin karara bağlanması bekleniyor.

STM Banner

Son SSİK toplantısı sonrasında yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen toplantıda, TSK ve güvenlik birimlerimizin kullandığı yerli ve milli sistemlerimize yenilerini eklemeye yönelik konular ele alınmıştır. Bu kapsamda; elektronik harp ve radar sistemleri, haberleşme ve bilgi sistemleri, mühimmat ve füzeler, muhtelif platformlar, insansız kara araçları, ekipman ve teçhizatlar, modernizasyon ve yeni teknolojilere ilişkin çeşitli projeler karara bağlanmıştır. Toplantıda savunma sanayii ekosistemimizin daha da güçlenmesi için kurumlar arası koordinasyonun önemine dikkat çekilmiştir.” ifadelerine yer verilmişti.

Bu toplantı sonrasında karara bağlanan projeler arasında, MİLGEM 6,7 ve 8’inci gemilerin de olduğu ise sonradan anlaşılmıştı.

ÖNERİLEN İÇERİK: MİLGEM 6,7 ve 8’inci gemiler için süreç başladı


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu