Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA) Yaklaşıyor

Roketsan-ATMACA-Banner

5. Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA 2022), Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Ticaret Bakanlığı’nın destekleri ve Ostim Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) ile B2B ikili iş görüşmeleri etkinliklerinde dünya lideri olan VIMEET organizasyonunda düzenlenecektir.

ICDDA etkinlikleri yurtdışından etkinliğe katılım sağlayacak Tier1 ve Tier 2 firmalar, kurum ve kuruluşlar, MRO firmaları ve askeri yetkililerin Türkiye’nin savunma, havacılık ve uzay alanlarındaki mevcut potansiyel ve kabiliyetlerini tanımalarına yardımcı olmaktadır. Profesyonel bir koordinasyonla yerel ve uluslararası tedarikçi ve üreticiler için iş odaklı bir platform oluşturan ICDDA, gelecek işbirlikleri için katılımcılara önemli fırsatlar sunacaktır.

STM Banner

ICDDA, savunma, havacılık ve uzay alanlarında faaliyet gösteren ana sanayi ve KOBİ firmalarına; yeni pazarlar bulmak, iş fırsatları yakalamak ve iş ortaklıkları kurmak için yardım etmeyi hedeflemektedir. ICDDA, üretici ve hizmet sağlayıcı firmalar ile satın alma ve tedarik zinciri yetkilileri arasında daha önceden planlanmış ikili iş görüşmeleri sayesinde tedarik zinciri odaklı işbirliği ve iş fırsatları yakalamak açısından verimli bir platformdur. ICDDA, kendine has ihtiyaçları ve fırsatları olan hedef ülke ve bölgelerin ortaya çıkarılması ve savunma ve havacılık sektörlerinde potansiyel işbirliği imkanlarının somut adımlara dönüştürülmesi amacıyla ikili iş görüşmeleri, konferanslar, seminerler ve endüstriyel ziyaretleri kapsamaktadır.

ICDDA 2022 etkinliğine 50’nin üzerinde ülkeden birçok firmanın satın alma, tedarik zinciri ve iş geliştirme yetkilileri ile askeri makamları davet edilmiştir. Etkinliğe Türkiye’den katılım ağlayacak olan KOBİ’ler, ana yüklenici firmalar ve askeri makamlar ile B2B toplantılar gerçekleştirmek adına yurtdışından davet edilen firma ve kuruluşlardan teyitler gelmeye devam etmektedir.

ICDDA 2022 etkinliğine yurt dışından Airbus, Boeing, Lockheed Martin BAE Systems, Thales, Rolls-Royce, Leonardo, Thyssenkrupp, GE, Ruag, MBDA, Konsberg, SAAB, Tawazun, Rheinmetall, Safran, Collins, Northrop-Grumman, Dassault Aviation, KAI gibi ana yüklenici firmalar başta olmak üzere birçok ana ve alt yüklenici firma davet edilmiştir.

ICDDA 2022 etkinliğinde bu yıl özellikle İngiltere ve Fransa gibi ülkelerden yatırımcı firmalar da yer alacaktır. Türk firmaları üretim kabiliyetleri ve potansiyellerini yatırımcılara anlatma fırsatı yakalayacak ve ilerleyen dönemlerde firmalarına yatırım çekebilmek için görüşmeler gerçekleştireceklerdir.

Ayrıca ICDDA 2022 etkinliğinin ilk günü; küresel havacılık ve savunma sektörlerinde tedarik zincirinin sürdürülebilirliği, savunma sanayi değer zincirinin geleceğine bakış ve havacılık ve savunma endüstrisi için IT çözümleri konularında geniş katılımlı ve SSB moderatörlüğünde gerçekleşecek konferanslar gerçekleştirilecektir.

3 gün boyunca gerçekleşecek ikili iş görüşmelerinin yanı sıra etkinliğe yurtdışından katılım sağlayacak birçok firma ve kuruluşun, tedarik ve satın alma süreçleri hakkında bilgiler paylaştığı seminerler katılımcılara sunulacaktır.

Ayrıca yapılan ikili iş görüşmeleri sonucunda sunulan kabiliyet ve hizmetlerin yerinde gösterilebilmesi amacı ile hem ana sanayii hem de KOBİ seviyesinde fabrika ziyaretleri gerçekleştirilebilecektir.


 

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu