SeaHawk Helikopterine ASELSAN İmzası

Roketsan-ATMACA-Banner

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait S-70B SeaHawk helikopterleri, ASELSAN Mod 5 (IFF) Sistemi ile modernize ediliyor. Bu kapsamda önemli bir aşama tamamlandı.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile ASELSAN arasında 2018 yılında imzalanan Dost Düşman Tanıma Tanıtma Sistemi Mod 5 (IFF) Tedarik ve Tersine IFF Geliştirme Projeleri Sözleşmesi kapsamında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde bulunan SH-70B helikopterlerine ASELSAN tasarımı ve üretimi IFF Mod 5/S Cevaplayıcı cihazlarının entegrasyon faaliyetlerine başlamak üzere kritik tasarım gözden geçirme aşaması tamamlandı.

STM Banner

Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri (HBT) Sektör Başkanlığı ana yükleniciliğinde IFF Mod 5/S Cevaplayıcı cihaz tasarım faaliyetleri tamamlanarak seri üretime geçildi. Prototip platform üzerinde entegrasyon faaliyetlerine ise, Mikroelektronik Güdüm ve Elektro-Optik (MGEO) Sektör Başkanlığı sorumluluğunda başlandı.

Sözleşme kapsamındaki SH-70B helikopterlerinin tamamı için IFF Mod 5/S Cevaplayıcı entegrasyon faaliyetleri MGEO Sektör Başkanlığı sorumluluğunda gerçekleştirilecek.

ÖNERİLEN HABER: ASELSAN’dan Finans Alanında Milyonlarca Dolarlık Sözleşme


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu