SSB’den en üst düzeyde MSB ile koordinasyon mesajı

Roketsan-ATMACA-Banner

Milli Savunma Bakanlığı ile Savunma Sanayii Başkanlığı, yeni dönemde kurumlar arasındaki koordinasyonu en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, beraberindeki başkan yardımcıları; Prof. Dr. Hakan Karataş, Gökhan Uçar, Mustafa Murat Şeker, Hüseyin Avşar ve Prof. Dr. İhsan Kaya ile birlikte Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’i makamında ziyaret ettiler.

STM Banner

Ziyaret sonrası Başkan Görgün tarafından yapılan açıklamada, Milli Savunma Bakanımız Sayın Yaşar Güler ile her sahada zaferden zafere koşan, milli gücümüzle gelişen kahraman ordumuz için bağımsız savunma sanayimizi omuz omuza güçlendirmeyi sürdüreceğiz.

Birliktelik, sinerji ve ortak akılla; etkin, caydırıcı ve saygın Silahlı Kuvvetlerimiz, ileri teknolojiler sahasında dünyada örnek gösterilen ordular arasındaki yerini daha yukarılara taşıyacak. Havada, karada, denizde, uzayda ve siber sahada Milli Teknoloji Hamlesi‘nin gücü ordumuzun hizmetinde” ifadelerine yer verildi.

Yeni dönemde MSB ve SSB koordinasyonu

Türk savunma ve havacılık sanayii sektöründeki birçok sektör profesyoneli, sohbetler sırasında MSB ile SSB arasında uzun süredir devam eden anlaşmazlıklardan dem vuruyordu. Yaşar Güler’in Milli Savunma Bakanlığı ve Prof. Dr. Haluk Görgün’ün Savunma Sanayii Başkanlığı döneminde, iki kurum arasındaki koordinasyonunun en üst seviyeye çıkarılmasının hedeflendiği ise bir süredir kulislerde konuşuluyordu.

Savunma Sanayii Başkanı Görgün’ün kısa süre önce resmi olarak görevlerine başlayan ‘A Takımı’ ile birlikte Bakan Güler’i ziyaret etmesi, yeni dönemde iki kurum arasındaki ilişkilerin gidişatı açısından da önem teşkil ediyor. Öte yandan Bakan Güler’in de savunma sanayii sektörüne büyük önem verdiği, sadece görevi gereği değil; teknik olarak da projelere ileri düzeyde hakim olduğu biliniyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu