SSB’den EYP ile Mücadele Konferansı

Roketsan-ATMACA-Banner

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından, EYP ile mücadele faaliyetlerinde kullanılan/kullanılabilecek teknolojik araç, gereç, teçhizat ve benzeri ürünleri üreten kurum ve kuruluşların katılımı ile, EYP ile Mücadele Konferansı düzenlendi.

SSB Nuri Demirağ Konferans Salonu’nda başlayan ve Aselsan Gölbaşı Yerleşkesi’nde gösterim faaliyetleri ile son bulan etkinliğe, alanında tecrübe ve bilgi birikimine sahip kurum ve kuruluşlar, Türk Silahlı Kuvvetleri, üniversite ve araştırma kuruluşları temsilcileri katılım sağladı.

STM Banner

Konferansın başlangıcında, SSB Sistem ve Harekât Destek Başkan Yardımcısı Mustafa Murat Şeker, Jandarma Genel Komutanlığı MEBS Başkanı Tümgeneral Engin Çırakoğlu ve ASELSAN  Genel Müdürü Ahmet Akyol tarafından açılış konuşmaları gerçekleştirildi. Dört gün süren etkinlik boyunca ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri tarafından teknik sunumlar yapıldı, sahada gösterim faaliyetleri icra edildi.

EYP-Mücadele-Konferansı---Ahmet-Akyol

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde başlatılan Konferans kapsamında El Yapımı Patlayıcılarla Mücadele alanında hali hazırda yürütülen projeler, ulusal çapta gelinen duruma ilişkin değerlendirmeler, başlatılan Ar-Ge çalışmaları ve küresel ölçekte takip edilen yenilikçi teknolojiler ele alındı, EYP ile mücadelenin etkin bir şekilde yürütülmesinin önemi gözler önüne serildi.

Konferans kapsamında EYP ile Mücadele alanında milli teknoloji atılımına destek veren tüm ekosistemin yoğun katılımı gerçekleşti.

İLGİLİ İÇERİK: ASELSAN’ın MURAD AESA Radarı için kritik süreç başladı


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu