STM desteğiyle düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonası’nda kazananlar belli oldu

Roketsan-ATMACA-Banner

 ‘Milli Teknoloji Hamlesi’ sloganıyla bu yıl Gaziantep’te yapılan ve TEKNOFEST kapsamında STM yürütücülüğünde düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonası Finali sonuçlandı. Türkiye’nin en görkemli kalelerinden biri olan Fırat’ın incisi Rumkale’de gerçekleştirilen ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelerek mücadele eden 16 lisanslı pilot arasından ilk üçe giren pilotlar, TEKNOFEST kapsamında düzenlenecek Dünya Drone Kupası’nda ülkemizi temsil edecek.

Türkiye’nin havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST kapsamında, STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş.’nin desteğiyle gerçekleştirilen Türkiye Drone Şampiyonası Finali sonuçlandı. Bu yıl 24-27 Eylül tarihlerinde Gaziantep Rumkale’de düzenlenen ve Türkiye’nin farklı illerinden gelen 16 lisanslı pilotun mücadele ettiği final şampiyonasında dereceye giren Atakan MercimekYasin Can ÇelikÖzgürcan Çelik Türkiye’yi temsil edecek isimler oldu.

STM Banner

Türkiye’nin savunma sanayii ve milli teknoloji hamlesinde önemli bir rol üstlenen STM’nin yürütücülüğünde, ülkemizin en görkemli kalelerinden biri olan Fırat’ın incisi Rumkale’de tarihin içinde özel olarak hazırlanan parkurda gerçekleştirilen şampiyonada pilotlar, tasarım, programlama ve montajlarını kendilerinin yaptığı araçlarla yarıştı. Tüm dünyada meraklıları için özel bir etkinlik olan ve ilgiyle takip edilen drone yarışlarının finalinde dereceye giren yarışmacılar, TEKNOFEST ev sahipliğinde düzenlenecek Dünya Drone Kupası’nda ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

“Gençlerimizi desteklemeye devam edeceğiz”

Geliştirdiği yüksek teknolojili ürün ve çözümlerle Türkiye’nin savunma sanayii alanındaki ihtiyaçlarının karşılanmasına kritik katkılar sunan ve bu kabiliyetini yurtdışında dost ve kardeş ülkelere de taşıyan STM’nin, ana faaliyet alanlarından birinin otonom sistemler olduğunu hatırlatan STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz, şöyle konuştu: “STM, Türkiye’de mini ve orta boy otonom sistemlerde öncü bir şirket. Yeni nesil teknolojilerle ürettiğimiz İHA’larda üstendiğimiz bu öncü rolümüzle, ülkemizin bu alanda en çok ilgi gören etkinliği olan Türkiye Drone Şampiyonası’na destek vermekten çok mutluyuz. Parçası olmaktan gurur duyduğumuz şampiyonada başarılı olan ve Dünya Drone Kupa’sında ülkemizi temsil etmeye hak kazanan tüm yarışmacılarımıza şimdiden başarılar diliyorum. STM olarak önümüzdeki süreçte de ülkemizde drone teknolojisini sahiplenmeye, bu teknolojiye ilgi duyan yetenekli gençlerimizi destekleyerek bu alandaki tecrübemizi onlara aktarmaya devam edeceğiz.”


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu