STM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün oldu

Roketsan-ATMACA-Banner

STM Yönetim Kurulu Başkanı olarak Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün seçildi. Görgün, 5 Haziran tarihinde Savunma Sanayii Başkanı olarak atanmıştı.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB)’na Prof. Dr. Haluk Görgün’ün atanmasının ardından savunma sanayii sektöründeki atamalar zinciri devam ediyor. Görgün’ün SSB Başkanı olarak atanmasının ardından boşalan ASELSAN Genel Müdürlüğü makamına ise Ahmet Akyol atanmıştı.

STM Banner

Öte yandan STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığına, önceki dönemde olduğu gibi yeni dönemde de Savunma Sanayii Başkanı seçildi.

Yapılan yönetim kurulu toplantısının ardından Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, STM Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevlendirildi.

STM

STM Hakkında

Savunma sanayiine mühendislik, teknoloji ve danışmanlık alanlarında 30 yıldır hizmet veren STM, bugün sahip olduğu temel kabiliyet ve teknolojilerini askeri deniz platformlarından taktik mini İHA sistemlerine, uydu çalışmalarından siber güvenliğe, büyük veri analitiğinden yapay zekâ uygulamalarına varan stratejik alanlarda kullanarak Türkiye’nin ve dost ülkelerin ihtiyacı olan kritik alanlarda çalışmalar yürütmektedir.

 


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu