TCG BARTIN’dan L-UMTAS atışı

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait TCG BARTIN (F-504) Korveti, Roketsan tarafından geliştirilen L-UMTAS Lazer Güdümlü Tanksavar Füzesi gerçekleştirdi. BURAK Sınıfı Korvetten ateşlenen L-UMTAS Füzesi, ASELSAN tarafından geliştirilen ALBATROS-K Süratli Suüstü Hedef İnsansız Sistemini tam isabetle vurdu.

Bu atış ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bağlısı bazı Korvet ve Hücumbotlara, asimetrik hedeflere karşı L-UMTAS Füzesi entegrasyonu gerçekleştirildiği bilgisi resmen doğrulanmış oldu.

Dz.K.K.lığına ait S-70B Helikopterinden L-UMTAS Füzesi atışı

L-UMTAS Tanksavar Füzesi

Roketsan tarafından geliştirilen L-UMTAS Tanksavar Füzesi; 37,5 ağırlığında, lazer güdümlü, 8 kilometre menzilli ve tandem harp başlığına sahip uzun menzilli bir tanksavar füzesidir. T-129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri’nin ana silah sistemleri arasında yer alan füze, insansız hava araçları tarafından da istenildiği taktirde kullanılabilmektedir.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com 

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Ok yaydan çıkmıştır. Sözünden dönmez bir karaktere sahip milletiz. Nediye karıştırıp duruyorlar? Biz buna yalaka deriz, kahpe ağızlı deriz, birde münafık deriz. Ya iş bitti!! Yeter artık.Adamlar ne veriyor. Ne satarım. Bunu da ancak neidugu belirsiz soysuzlar takımı güruhu yapar. Cenaballah birgün en kısa zamanda cezanizi verir inşaallah. Amin amin inşaallah.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu